Дрогобич – полігон смерті

Останнім часом увагу громадськості Дрогобича привертає тема надзвичайно скандального значення. В місті за останні 8-10 років встановлена надмірно величезна кількість базових станцій мобільного зв’язку (БСМЗ) – близько 25 одиниць!!!електромагнітні вишки, вишка, мобільні вишки

Це не піддається жодному логічному обґрунтуванню. Парадокс ще й у тому, що дані об’єкти встановлені у Дрогобичі без дозвільних і реєстраційних документів і не зареєстровані в органах влади місцевого самоврядування нашого міста.

Першими цю тему підняли і донесли до відома мешканців активісти громадської організації “Народний фронт Дрогобиччини”. “Тустань” попросила поділитися баченням цієї проблеми співголів НФД Олега Івановича Гайдука і Юрія Севериновича Модрицького.

– Хто, на Вашу думку, зацікавлений у тому, щоб Дрогобич став експериментальним електромагнітним полігоном? Чому влада не контролювала цей процес і допустила таке неподобство?

ЮРІЙ МОДРИЦЬКИЙ: – Нашу увагу привернула інформація про те, що в інших країнах світу такі об’єкти встановлюють насамперед подалі від територій, де проживає населення. Якщо БСМЗ і змушені у певних ситуаціях встановлювати в населених пунктах, то вони за технічними даними є мінімальної електромагнітної потужності. Крім того, на це потрібна згода місцевої громади. Адже процес передачі сигналів по мобільних телефонах базується на передаванні електромагнітних хвиль через базові станції. Електромагнітне випромінювання надзвичайно шкідливе для здоров’я людини. Особливо воно сприяє розвитку серцево-судинних і онкологічних захворювань. Також потужні електромагнітні поля здатні надзвичайно ефективно впливати й на психічний стан людей. Це використовують ті держави, які займаються секретними розробками в сфері психотропної електронної зброї. Ця тема останнім часом багато аналізується в засобах масової інформації. Тому існує декілька версій, які піддаються логічній аргументації щодо розташування такого потужного електромагнітного арсеналу на території нашого міста.

ОЛЕГ ГАЙДУК: – Ми ретельно відстежуємо дану ситуацію. Провели контрольну перевірку в інших містах – як за кордоном (Чехія, Польща, США), так і на території України. У містах східної, центральної та південної України, які за площею приблизно рівні Дрогобичу, таких станцій у 5-7 разів менше, ніж у нас. Наприклад, в Іллічівську Одеської області, яке є потужним портом на Чорному морі і по території навіть більше за Дрогобич, всього аж … три базові станції!!! В Ялті, що в Криму, яка більша за Дрогобич по території мінімум в два рази, таких станцій усього шість, та й ті розміщені на пагорбах за містом, щоб не впливати негативно на населення. А основні міста Західної України мафія перетворила на справжні електромагнітні полігони!!! З’ясовується, що, крім Дрогобича, така величезна кількість БСМЗ встановлена у Стрию, Львові, Червонограді, Тернополі, Калуші та Івано-Франківську. А це основні громадські, культурні та політичні центри Галичини, де проживає великий потенціал української нації. Адже головне багатство нашої України – це її народ. Тому виникає дуже багато запитань, на які необхідно шукати відповіді. Для суто телефонно-технологічних потреб забезпечення мобільного зв’язку на наше місто вистачило би максимум 4-5 таких станцій, розміщених по одній одиниці за територією Дрогобича. До речі, в сусідньому Стебнику таких об’єктів всього дві одиниці, в Трускавці – чотири, у Бориславі – шість. Ось і виходить, що Дрогобич – базовий плацдарм для чітко запланованого електромагнітного армагедону. Можливо, у процесі нашого подальшого громадського розслідування виникнуть інші запитання, відповіді на які відкриють суспільству істинну мету встановлення таких об’єктів на наших територіях. Міська влада, яка насамперед повинна контролювати ці процеси і не допускати такого нахабного хамства з боку мафії, вкрай не зацікавлена створити комісію з представників громадськості і депутатів міської ради. Адже тоді чітко буде визначено, скільки об’єктів і коли конкретно було встановлено в нашому місті за часів каденції Олексія Радзієвського, Михайла Лужецького і нинішнього міського голови Миколи Гука. А громада Дрогобича повинна знати всю правду! Повірте, що за “дякую” такі дорогі об’єкти ніхто не встановлює. Хтось за це бере великі гроші. Але здоров’я і життя людей, української нації за гроші не можна продавати.

– Що насамперед необхідно зробити, щоб у Дрогобичі ці об’єкти були демонтовані?

ЮРІЙ МОДРИЦЬКИЙ: – Насамперед треба терміново демонтувати БСМЗ у центральній частині міста. Це рішення повинна прийняти сесія міської ради. А це об’єкти, розміщені на будівлі “Укртелекому” (4 станції на 2 вишках), кінотеатру “Прометей” (2 станції), на комині котельні біля міської лазні (2 станції), на КП “Міський універмаг” (3 станції на 2 вишках), на комині на території швейної фабрики (1 станція), на комині біля міської лікарні (1 станція), на комині біля котельні приміщення районної міліції (1 станція), на комині біля котельні на перехресті вулиць Бориславської та Св.Юра (1 станція). Уявіть, що в центральній частині нашого міста розташовано 15 одиниць БСМЗ!!! А ще більше десятка БСМЗ розміщено по круговому периметру Дрогобича. Це просто жах, який підтверджує, що даний факт не підлягає жодним аргументам здорового глузду. Дрогобич упевнено займає ПЕРШЕ МІСЦЕ у світі щодо кількості БСМЗ в розрахунку на одиницю площі! У жодній країні світу влада не допустила би таких експериментів! Це можливе лише в Україні. І тому, виступаючи на сесії Дрогобицької міської ради, я пропонував проголосувати за ухвалу про негайне відключення БСМЗ від електричного живлення та створити депутатську комісію за участю представників громади для повного розслідування цієї справи. Проте до сьогоднішнього дня це питання не вирішене!

ОЛЕГ ГАЙДУК: – Так, це дійсно надзвичайно ганебний факт! А скільки людей уже відійшло на вічний спочинок і отримало постійну “прописку” на міському кладовищі, розмір якого збільшується непомірно швидкими темпами. А скільки чути оголошень по радіо, телебаченню з проханням допомогти фінансово дітям для проведення лікувальних заходів проти різного виду онкологічних захворювань. А скільки людей не знає, що їх чекає завтра? А завтра – це нові клієнти-пацієнти міської поліклініки чи онкологічної лікарні. Це однозначно прямий факт техногенного геноциду української нації! Хто за це відповідатиме? А ніхто! Хіба у нашій державі хтось за щось відповідає? Про що можна говорити, якщо Дрогобицька міська санепідемстанція навіть не забезпечена приладами для вимірювання потенціалу величини електромагнітних полів! Такі прилади знаходяться лише у Львові. Думаю, що це свідомо все організовано, і подальші коментарі вже не потрібні. А як могли дрогобицькі депутати-лікарі Р.Фрелик, О.Пукало, Т.Кучма, В.Кулина змиритися і допустити до того, що базову станцію розмістили на комині поруч з міською лікарнею, дитячою лікарнею і пологовим будинком? Невже вони сліпі і глухі і не розуміють, яка це небезпека для здоров’я, насамперед для новонароджених дітей? У Франції суди винесли п’ять рішень про демонтаж малопотужних станцій, які, на думку громадськості, були встановлені занадто близько до шкіл. Ще одне рішення суд Парижа виніс про демонтаж БСМЗ, яка була розміщена занадто близько до будинку, де проживають люди. Про це недавно писала газета “Експрес”. А що твориться у нас, в Україні? Це просто жах! У Дрогобичі дві станції розміщені поруч з міською гімназією і школою № 3. Ось так ганебно ми дбаємо про здоров’я майбутнього нашої нації! Тому, якщо влада не прореагує і не підніме це надзвичайно важливе питання, ми просто будемо змушені піднімати громаду міста і змусимо владу і міського голову Миколу Гука приймати такі рішення, які вимагають дрогобичани. Життя занадто дорого коштує, щоби нами маніпулювала мафія, а державні чиновники продавали найдорожчі людські цінності за гроші, які їм засліпили очі.

– На Вашу думку, яка причина того, що так поспішно хочуть приватизувати дрогобицький універмаг?

ОЛЕГ ГАЙДУК: – Коли казну Дрогобича роздерибанили і бюджет міста порожній, то благі наміри влади поповнити бюджет міста за рахунок продажу універмагу і передачі його в приватну власність можна сприймати у якійсь мірі й позитивно. Проте універмаг постійно вносить своїми податковими ін’єкціями доходи до міського бюджету. Сьогодні це курка, яка несе золоті яйця. Основна мета тут інша. Адже на будівлі універмагу розміщені три базові станції мобільного зв’язку, які не числяться ні на балансі КП “Дрогобицький універмаг”, відсутні вони й у технічній документації даного об’єкту. Вартість цих трьох базових станцій значно перевищує вартість самої будівлі універмагу. Безумовно, коли з’явиться новий власник, то універмаг уже не належатиме комунальній власності. І ті три базові станції фактично будуть розміщені на будівлі нового власника! А це якраз і є та схема, яка необхідна тим силам, котрі вкрай зацікавлені, щоб ці три стратегічні об’єкти збереглися на будівлі універмагу, тим самим і надалі забезпечуючи схему розміщення над нашим містом електромагнітної парасолі. Тут хіба круглий дурень не розуміє цієї схеми приватизаційного дрогобицького лохотрону! А гроші, якщо універмаг продадуть, – то ще невідомо, чи раціонально і справедливо витратять їх на потреби нашого міста. Тому ми проти продажу універмагу.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: Тустань

Leave a Reply