Кому продати електроенергію зі сміття?

Дрогобицька влада, як з писаним яйком, носиться з канадійським інвестором, який пообіцяв збудувати сміттєпереробний завод. Про це балакають вже не перший рік, і мені видається, що з того всього може вийти великий пшик. 

trashА наразі має відбутися зустріч з керівництвом ВАТ “Львівобленерго” та іншими споживачами тепла. Як зазначив начальник відділу економічного розвитку виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Микола Летнянчин, який тепер вірою і правдою служить Миколі Гуку, сьогодні проблемним є питання реалізації енергії.

Враховуючи монополію “Львівобленерго”, можливі труднощі у формуванні ціни продажу через це підприємство. Але одночасно з електрикою можна зробити акцент на тепловій енергії. Саме про це будуть вестись перемовини. Також експерти визначатимуть придатність ділянки навпроти заводу “Дрогобицька фарба” для побудови сміттєпереробного підприємства. Міський голова Микола Гук каже, що прямих затрат з бюджету не передбачається. Система буде працювати приблизно як сьогодні. Є угоди на вивезення відходів з комунальним підприємством та фізичними та юридичними особами, буде також угода комунального підприємства із заводом.

З міського бюджету можуть бути виділені кошти на підтримку комунального підприємства, оновлення техніки, реконструкції пунктів збору відходів.Згідно з розрахунками, вартість утилізації тонни відходів для комунального підприємства обійдеться у 20 гривень. Для населення ціну формує комунальне підприємство та виконавчий комітет, попередньо обґрунтовуючи її. Вартість проекту побудови сміттєпереробного заводу становить приблизно 9 мільйонів доларів.

Анатолій Власюк

Джерело: Тустань

Leave a Reply