Квартплата: мешканці обурюються і пропонують

Нещодавнє підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги викликало сплеск негативних емоцій і обурення у мешканців Дрогобича.

AccountingЗокрема люди, які проживають у будинках №78, 80, 82 на вул. Самбірській, звернулися до міського голови М.Гука, депутатських комісій Дрогобицької міськради і до редакції газети із заявою, у якій прохають скасувати нові тарифи від 1 липня 2009 року і 1 жовтня того ж року.

Дрогобичани вважають, що вони є завищеними. Незважаючи на різні маніпуляції, як йдеться у заяві, підвищення становить не 44%, а всі 88%, тобто квартплата зросла удвічі. До такого висновку мешканці Самбірської дійшли після відповідних підрахунків.

З березня 2007 року плата за 1 кв.м була 80 коп., разом із платою за вивезення сміття. Але перед підвищенням тарифів вивезення сміття як послугу раптом виокремлюють із квартплати. Крім того, Будинкова управа №1, яка обслуговує вищезазначені будинки, від 1 квітня 2008 року підвищила тариф на житлово-комунальні послуги на 11 коп. – до 91 коп/кв.м.

Як відомо, за вивезення сміття тепер потрібно заплатити 3 грн. 79 коп. з однієї особи. У будинках, про які йдеться у заяві, середній розмір загальної площі становить 60 кв.м. У кожній квартирі проживає від двох до п’яти осіб, у середньому – 3,5 особи. Але для полегшення рахунку дописувачі беруть 3 особи і у результаті математичних дій визначають, що за 1 кв.м площі потрібно заплатити 19 коп. (3,79х3=11,37:60 кв.м=19 коп.). Додавши до нового розміру квартплати (1,31 грн.) ще 0,19 грн., виходить 1,5 грн., що на 88% більше ніж попередній тариф (0,80 грн.).

У заяві також запропоновано низку рекомендацій зі зниження розміру тарифів на ЖКГ, зокрема:

Пункт №1 «Прибирання прибудинкової території»

Оскільки будинки дев’ятиповерхові, то відповідно займають вдвічі меншу прибудинкову територію. Крім того, її забруднюють вантажні машини, які підвозять товар до магазинів, аптек. При цьому слід врахувати, що магазини частково вбудовані в будинки, а тому орендну плату їхні власники повинні сплачувати на загальну користь усіх мешканців. А гроші беруть тільки з власників квартир.

Пункт №2 і №3 «Обслуговування і ел.енергія ліфтів».

Якщо квартирна плата перевищує (у літній період) усі інші послуги, то оплата тільки за ліфт становить більше третини від усієї квартплати. Але насторожує той факт, що термін експлуатації ліфтів закінчився п’ять і більше років назад. Це становить загрозу для здоров’я і життя мешканців. Ліфти постійно виходять з ладу, а люди бояться бути ув’язненими в кабіні поламаного ліфта, волаючи про допомогу, що і трапляється дуже часто. Тому плата за обслуговування ліфтів є непомірною. Її слід зменшити. Потрібні ще й серйозні дотації з бюджету. Оскільки ці будинки займають вдвічі менше землі, то на дотації ліфтового господарства можна скерувати кошти від земельного податку і продажу земельних ділянок.

Пункти №5 і №9 «Поточний ремонт і обслуговування внутрішньобудинкових мереж»

Мешканці Самібірської вважають, що усе обслуговування і поточний ремонт повинні бути в одному пункті під номером 5, що і відповідає п.13 постанови КМУ №560 від 12.07.2005р. Виходить, що одну і ту ж послугу розділили на два пункти і відповідно двічі справляють плату. А усі інші послуги або не надаються, або надаються у неповному обсязі і неякісно.

Газета «Галицька зоря», http://hal_zoria.io.ua

Leave a Reply