Вибори без вибору

Чому українцям не слід сподіватися на українського президента?

Сьогодні, 19 жовтня, офіційно розпочалася президентська гонка. Вкотре за часи Незалежності Україну поставили перед фактом виборів без вибору. Сподіватися на те, що наступним президентом стане людина, яка захищатиме інтереси насамперед українців, не доводиться.

ЮЩЕНКО

viktor-jushhenkoНайбільш проукраїнським на сьогоднішній день залишається Віктор Ющенко. Я можу зрозуміти тих, хто нині виступає за його переобрання. Але не їхня вина, а біда в тому, що вони не бачать в Ющенкові типового малороса, який танцює гопака, ходить у вишиванці, але меншовартість знищила в ньому українця. Десь через два-три президенти, а це років десять-п’ятнадцять, Україна знову повернеться до такого типажу керівника держави, але вже, звісно, на вищому рівні, й аж тоді ми станемо возвеличувати Ющенка. А поки що, на жаль, він не впорався з покладеною на нього місією, поставив власний месіанізм, боговибраність вище інтересів пересічного українця. Голосувати за нього – це утверджувати дух меншовартості, а не українськості. Було би добре, якби міжнародна спільнота запропонувала Ющенкові після виборів якусь посаду в ООН чи ЮНЕСКО, пов’язану, скажімо, з екологією чи культурою, аби він захищав інтереси України й остаточно не опустився на маргінес політичного життя.

ЯНУКОВИЧ

yanykovychВін залишився типовим провінційним політиком, якому за духом чуже українське. Янукович мислить масштабами регіону, губернії, до державницького мислення він не доріс. Заради президентської булави він ладен заключити угоду навіть з самим Дияволом. Велику роль у руйнації його волі відіграє російський фактор, в якому домінуючою константою є поневолення України як економічно, так і культурно. Янукович не буде здатний протистояти цьому. Голосувати за нього – це утверджувати дух російського в українському житті. Він давно повинен був зійти з політичної сцени, і чим швидше це зробить, тим буде краще для нього.

ТИМОШЕНКО

tymoshenkoВона здатна найбільше втрафити інтересам США, Росії, Європи й Азії. При цьому українські інтереси не будуть для неї пріоритетними. Доволі передбачувана і водночас підступна у політиці постать. Здатна концентрувати всю повноту влади у своїх руках, має диктаторські якості, що може законсервувати політичне життя в Україні на десятиліття. Голосувати за Тимошенко – це позбавляти себе права жити вільно у вільній державі. Найбільш продуктивно вона виявляє себе на посаді лідера опозиції. За роки Незалежності не було більш ефективного критика діючої влади.

ЯЦЕНЮК

yacennukЛюдина, яка не здатна бути лідером нації, бо сильні світу цього постійно смикають його за ниточки. Яценюк готовий більше захищати інтереси національних меншостей, ніж, власне, українців. Типовий ліберально-космополітичний політик, який ладен догоджати усім без особливої відповідальності за слова і вчинки. Тип людини, яка може нанести більше шкоди, ніж користі. Голосувати за Яценюка – прирікати Україну на роль третьосортної держави у світі без реального світлого майбутнього. Було би добре, якби Яценюк після президентських виборів зійшов з політичної арени. Він може блискуче застосувати свої знання в науці, громадській діяльності, представляти Україну в міжнародних організаціях.

ЛИТВИН

lytvynНебезпечний тип в українській політиці, який грає роль хохла, намагаючись перехитрувати сильних світу цього. Людина підла і підступна, здатна заради особистих інтересів продати Україну. Такі люди не повинні мати “золотої акції” в українській політиці й узагалі бути присутніми як суб’єкт виборчого права. Ймовірний кандидат на посаду керівника Національної Академії наук України. Якщо це станеться, наука набере огидних політичних ознак з усіма сумними наслідками, що з цього випливають.

ГРИЦЕНКО

gryccenkoПолітик, який набирає обертів, але ніколи не стане Президентом України. Відсутність націоналістичної домінанти автоматично зараховує його до числа усіх інших політиків, які мають хороші ідеї щодо наведення ладу в Україні, але не розуміють, що насамперед треба втілювати в життя ідею українського націоналізму і, власне, з цієї позиції облаштовувати Україну. Може знайти себе у громадській роботі, пов’язаній з армією.

ТЯГНИБОК

tiagnibok_bigПсевдонаціоналіст, який спекулює на національній ідеї. Типовий провокатор, який допомагає ворогам України завойовувати позиції на нашій землі. Незаслужено зайняв праву нішу українського політикуму, користуючись відсутністю справді національного і націоналістичного лідера. Присутність маргінального, містечкового політика Тягнибока дискредитує розрізнені націоналістичні сили в Україні й не сприяє, а, навпаки, гальмує народження лідера нації на кшталт Степана Бандери.

ТІГІПКО

tigipkoТип людини, яка чомусь вбила у голову, що може ощасливити Україну. Відсутність українського в серці та голові не дозволяє йому бути навіть хорошим керівником Національного банку України.

СИМОНЕНКО

symonenkoМаргінальний проросійський політик, який не знає учення марксизму-ленінізму, а пристосовує його до власних потреб. Комуністична партія України повинна бути заборонена як злочинна, носій чужих українцям ідей. Відсутність Нюрнберзького процесу над ідеями комунізму та конкретними яскравими прихильниками цих ідей, а також люстрації лише призводять до утвердження сталінізму в Україні.

ЗА КОГО?

За даними Центрвиборчкому України, за президентську булаву змагатиметься до тридцяти претендентів. Кожний з них має певний електорат (хто більший, хто менший), але жоден не виражає інтересів українців, що би про це не говорив і що би сам не думав про себе.
Україна вкотре поставлена перед дилемою: за кого голосувати? Власне, такої дилеми нема, бо немає людини, за яку, проголосувавши, міг би сподіватися на розв’язання проблем українців. Отже, голосуй-не голосуй, а в результаті отримаєш космополіта-ліберала, який виконуватиме вказівки Москви і не дбатиме про українців. Саме на таку сіру смугу в нашому житті ми повинні розраховувати в найближчі п’ять-десять років. Головне, мінімізувати явні втрати України, не дати можливості Росії остаточно знищити нашу незалежність – насамперед енергетичну, економічну і культурну, а за цей час плекати національного лідера, який неодмінно з’явиться, бо далі так жити не можна. Добре було би, якби він з’явився ще до того, як народ, доведений до відчаю через знущання над собою, візьметься за вили і стане застосовувати бандерівську тактику боротьби з окупантами – зайшлими і своїми, доморощеними.
У даній ситуації українцям залишається або взагалі не йти на вибори, або викреслювати всіх кандидатів у президенти, аби не брати на себе великий гріх, проголосувавши за чергового душителя України.

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело “Тустань”

Leave a Reply