Український народ – фікція?

вассерман

Знавець-інтелектуал, журналіст і політичний консультант Анатолій Вассерман.

Відомий з передач “Що? Де? Коли?” і “Своя гра” знавець-інтелектуал, журналіст і політичний консультант Анатолій Вассерман вважає український народ фікцією, розробленою півтора століття тому ворогами Росії.

Про це він заявив під час лекції на тему “Багатонаціональна Росія: дружити вигідно”, прочитаної активістам прокремлівського руху “Наші”.

“Сьогодні одна радіостанція назвала тему моєї лекції – стосунки російського і українського народів. Коли вони зателефонували мені, я сказав, що лекції з такою назвою не буде. Її не може бути в принципі! Український народ – така ж складова частина російського, як народ курський або архангелогородський”, – заявив Вассерман.

Він наголосив, що ідея “українського народу” розроблена півтора століття назад супротивниками Росії. “Австрійська імперія після півстоліття посиленого захаращування мізків жителям Галичини вимушена була просто знищити більшу частину російського населення в концтаборах. Причому найвідоміший серед них Тарельгоф мало чим поступався Освенциму”, – підкреслив знавець-інтелектуал.

За його словами, мета формування українського народу була проголошена відкрито в 1863 році поляками – ослабити російський народ, розколоти його і протиставити ці частини один одному. “Бжезінській відкрито заявляв: Росія без України ніколи не буде сильною державою, а тому необхідно щосили протидіяти возз’єднанню України з рештою Росії”, – наголосив Вассерман.

Політичний консультант запропонував власний “комерційний варіант” приєднання: провести в країнах пострадянського простору референдум про возз’єднання, провівши агітаційну кампанію. “Зрозуміло, є чимало людей, зацікавлених у подальшій ізоляції, але, як учив Філіп Македонський, віслюк, завантажений золотом, візьме будь-яку фортецю. Тому особливо непримиренних доведеться нахабно підкуповувати, а більшій частині еліти треба пояснити, які перспективи відкриваються в об’єднаній державі”, – зазначив він.

“З осколків Росії на американські гроші створюється бар’єр, який нам доведеться долати. Зрозуміло, що ненасильницьким шляхом. Але також зрозуміло, що в осяжному майбутньому ми не зможемо платити місцевим політикантропам більше грошей, ніж платять американці. Тому доведеться звертатися не до політиків, а до народу. Доведеться промивати мізки, які вже багато років засмічуються казна-чим. І з наших власних вух треба знімати чимало кольорової локшини”, – заявив інтелектуал.

Наостанок Вассерман висловив сподівання, що “в російських республіках – Білорусі, Росії та Україні – пропагандистські бар’єри досить скоро вдасться подолати”.

Джерело: http://tsn.ua

Leave a Reply