П’яні депутати ходять на сесії

Як це вже завжди трапляється, сесія Стебницької ради розпочалася з запізенням хвилин на сорок. Думалося, що не буде кворуму, але вдалося “нашкребти” 16 голосів (15 депутатів плюс міський голова), аби приступити до роботи. Потім до колег приєдналася Ольга Мицак.

deputaty У традиційній “розминці” депутат Микола Гориславський заявив, що на минуле пленарне засідання деякі депутати після обідньої перерви прийшли напідпитку, заважали працювати. Він знову запропонував змінити регламент, аби робота сесії тривала максимум до 15 години, без перерви на обід. Мабуть, тут громада повинна була би сказати своє слово, чи потрібні їй такі народні обранці.

Не обурила поява на сесії п’яних депутатів і Романа Калапача, який узагалі вже не “зачіпається” з народними обранцями, аби не накликати біду на свою голову.
Депутата Тараса Паньківа цікавила доля меблевого магазину. Як відомо, у Львові суд прийняв рішення на користь сімейства Середницьких. Багатьох дивує, як комунальна власність міста, яку здали в оренду, могла потрапити в приватні руки. Але рішення суду є, і його треба або виконувати, або подавати апеляцію до Києва. Ось депутата і цікавило, як буде діяти в цьому випадку Роман Калапач і яка роль Дрогобицької міжрайонної прокуратури в захисті інтересів стебницької громади.

Міський голова не зміг дати відповіді на ці запитання Тараса Паньківа. Складається враження, що він не хоче і не може займатися в силу певних причин цією справою. Продаж меблевого магазину дав би два-три річні міські бюджети, але Романові Калапачу, мабуть, важливіше зберігати спокій у депутатському корпусі, не рухати депутата Середницького і його прибічників, бо він пам’ятає, як рік тому вони дочасно припинили його повноваження. Вдруге потрапляти в таку халепу, яка дорого йому обійшлась і морально, а, головне, матеріально, Роман Калапач не хоче.

Здається, ніби так і має бути: дорогий у буквальному розумінні цього слова об’єкт “пішов” на сторону, а депутат Орест Середницький продовжує читати на сесіях “моральні проповіді” й учити, як це воно має бути. У цивілізованому суспільстві такого депутата не лише би позбавили керівництва бюджетним комітетом (за рахунок меблевого магазину можна було би вирішити питання вивезення сміття, ремонту доріг, ліфтів і дахів, розв’язати чимало інших стебницьких проблем), а й узагалі змусили би його розпрощатися з високим званням народного обранця. Але громада байдуже ставиться до тих, хто її зневажає, а тому не має права нарікати на стан справ у місті.
Вже пізніше на цій сесії депутат Марія Губицька повернулася до цієї болючої проблеми. Відчувалося, що вона серйозно ображена на Ореста Середницького, який на минулому пленарному засіданні “не так” проголосував щодо магазину її сина. Але образа образою, а тут Марія Губицька запропонувала винести це питання на громадські слухання. На її думку, саме громада повинна висловити свою думку з цього приводу. Романа Калапача такий поворот подій не задовільнив, він сказав, що не слід поспішати з громадськими слуханнями. Його позицію Марія Губицька витлумачила по-своєму і сказала, що з Романом Калапачем чи без нього, але такі слухання проведуть.
Також Марія Губицька, про яку кажуть, що вона буде балотуватися на міського голову Стебника, запропонувала подавати воду не з п’ятої, а з четвертої ранку, з відповідним корегуванням графіку в вечірній час. Інша її пропозиція стосувалася рішення щодо підвищення тарифу на проїзд. На її думку, цього не слід робити.
Депутат Ігор Кузьмак нагадав, що свого часу на сесії була прийнята постанова щодо погашення боргу “Львівобленерго”. Зокрема, було вирішено знайти об’єкт для продажу і виділити з міського бюджету 40 тисяч гривень. Ця постанова не виконана. На його думку, неприпустимо, коли КП “МВУЖКГ” перераховує гроші зі свого рахунку “Львівобленерго”. Фактично цим підприємство “вбиває” саме себе, не виконуються нагальні роботи, не виплачується зарплата. “Чому КП “МВУЖКГ” повинно розплачуватися за борги ЖЕКу, який існував до нього?”, – задав риторичне запитання Ігор Миколайович, хоча прекрасно розуміє, що мова йде про правонаступництво. Роман Калапач запевнив його, що це питання вирішується, але з контексту відповіді було зрозуміло, що до рішення попередньої сесії він не буде повертатись, а все перекладе на плечі КП “МВУЖКГ”.

Логічно буде припустити, що згодом він звинуватить нинішнього керівника підприємства Володимира Вакуленка у неефективному керівництві, згадає йому кумівство з Геннадієм Куцаном – з усіма сумними висновками, що з цього випливають.
Відтак знову слово взяв депутат Микола Гориславський. Він зачитав звернення Товариства захисту тварин, яке вже тривалий час просить депутатів вирішити питання щодо надання приміщення для стерилізації та утримання собак. Ця проблема не розв’язана. По Стебнику гуляє чимало бродячих псів, які кидаються на людей і особливо на дітей. З наближенням холодів ця проблема загострюється. Але, здається, голос Миколи Гориславського був голосом волаючого у пустелі. Мабуть, ця тема нікого з депутатів не хвилює. Ось коли хтось із них зіштовхнеться з цією проблемою, тоді й зрозуміє хибність своєї позиції. До речі, так сталося з одним із депутатів, який категорично проти надання приміщення Товариству захисту тварин. Але коли захворіла його улюблена кицька, то прислав родичку за порадою, як врятувати чотирилапого друга саме до цієї організації. Тож, може, не слід випробовувати долю, а серйозно зайнятися розв’язанням цієї проблеми? Ось тільки складається враження, що депутати позитивно розв’язують ті проблеми, якщо мають з них “навар”. Чи не так? Якщо вони допоможуть Товариству захисту тварин, я першим публічно вибачусь і зніму свої звинувачення.
Депутати Головкевич і Гориславський говорили про погане освітлення вулиць у вечірній і нічний час в Колпці та Стебнику. Але депутат Тарас Паньків справедливо зауважив, що треба починати з ремонту доріг, бо машина не може заїхати, аби відремонтувати світло.
На цьому “розминка” закінчилась, і депутати приступили до розгляду питань, до яких не дійшла черга на попередньому пленарному засіданні.

Анатолій Власюк

Джерело: Тустань

Leave a Reply