Грип уже вбив сімох фізично здорових мешканців Тернопільщини

Інформацію про летальні випадки на Тернопільщині серед хворих на грип сьогодні, 27 жовтня, під час прес-конференції підтвердив начальник Головного управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Богдан Ониськів.

За його словами, на понеділок, 26 жовтня, на Тернопільщині померло семеро людей. Медики пов’язують ці смерті із ускладненнями, які викликані грипом. Конкретні імена померлих та все що з цим пов’язане Ониськів відмовився розголошувати, аби зайвий раз не хвилювати людей, але сказав, що практично всі померлі – молоді фізично здорові люди, які не мали проблем зі здоров’ям.

За минулий тиждень лише у місті Тернополі із симптомами захворювання невідомого грипу до лікарів звернулось майже 6 тисяч людей. Втім, походження вірусу досі невідоме.

«Тип грипу можна визначити лише за півтора тижні, – каже Ониськів, – остаточні результати мають прийти з Лондона».

За його словами, тернопільські лікарі вже проводять дослідження, однак потрібно кілька днів, аби отримати чистий вірус, а потім результати перевірятимуть українські і англійські науковці. Лише тоді можна буде щось сказати про вірус, із яким лікарі мають справу.

Богдан Ониськів пояснює катастрофічну ситуацію саме в Тернополі тим, що там багато емігрантів, які могли завезти вірус з-за кордону. Він запевнив, що це не пов’язано із сміттям, ситуацію повністю контролюють, а лікарні отримали препарати з Міністерства, ліки під назвою «Таміфлю».

«Люди дуже легковажно ставляться до свого здоров’я, – каже заступник головного державного санітарного лікаря області Нінель Цяпа. – Щеплення від грипу роблять дуже рідко, а до лікарів звертаються лише тоді, коли хворіють грипом кілька днів.

За словами Цяпи, якісь організовані щеплення від грипу цього року лікарі провести просто не встигли. А люди самі винні, що вірус швидко поширюється, бо легковажать», – повідомила «Тернопільська правда».

Leave a Reply