Пропозиції санепідслужби щодо недопущення масового поширення сезоного грипу

Санепідслужба Львівської області закликає не проводити самолікування. Пропозиції санепідслужби щодо недопущення масового поширення сезоного грипу на території Львівщини:

1. Особливу увагу звернути на дотримання протиепідемічних та профілактичних заходів в дитячих дошкільних закладах шляхом проведення загального ранкового огляду дітей вихователямиз термометрією; хворі діти, виявлені під час прийому у колектив не допускаються. Дітей, які захворіли протягом дня, розміщувати в ізоляторі до приходу батьків. Персонал ДДЗ з ознаками ГРЗ до роботи не допускати.

2. Посилити проведення санітарно-гігієнічних заходів шляхом дезінфекції посуду, використання рушників індивідуальних для кожної дитини та працівників ДНЗ; поточну дезінфекцію іграшок; провітрювання приміщень не менше 3 разів на день протягом 8-10 хв при відсутності дітей, вологе прибирання усіх приміщень двічі на день із застосуванням дезінфікуючих засобів.

3. Проводити щоденний моніторинг захворюваності на грип та ГРЗ серед населення, в т. ч. дітей до 14 років окремо по вікових групах 0-2, 3-6, 7-14 років. Посилити заходи, направлені на профілактику грипу та ГРЗ серед дітей (в дитячих колективах, школах, гімназіях, тощо). Враховуючи результати поточного епіднагляду, застосовувати регіональні підходи до введення своєчасних обмежувальних заходів в школах, ВУЗах, ПТУ, гімназіях згідно вимог Постанови головного державного санітарного лікаря України від 05.10.07 №26.

4. На період епідемії грипу обмежити проведення спортивних і культурно-масових заходів у містах і районах області.

5. Рекомендувати ректорам вишів при відсутності 40% і більше студентів призупинити навчальний процес у відповідному навчальному закладі.

6. Збільшити кількість ізоляторів в гуртожитках.

7. Ввести масочний режим в місцях масового скупченя людей.

8. Ввести карантин у лікувально-профілактичних закладах, обмежити відвідуваня хворих.

9. Найбільш ефективним засобом щодо запобігання поширенню захворювань верхніх дихальних шляхів є індивідуальна профілактика. Застосування марлевих пов’язок (масок), респіраторів, уникнення ситуацій, при яких імовірність інфікування значно зростає (користування громадським транспортом, відвідування кінотеатрів, супермаркетів, ринків), зменшують кількість випадків захворювання.

На період епідемії грипу необхідним є обмеження кількості заходів, пов’язаних зі скупченням людей у закритих приміщеннях, карантин для дитячих закладів, лікарень, максимальне надання медичної допомоги вдома.

Ні в якому разі не займатися самолікуванням!

При перших проявах захворювання звернутися до лікаря!

Найбільш ефективним засобом для профілактики грипу є вакцинація. Вакцинацію слід розпочинати у перед епідемічний період. Для імунізації використовують протигрипозні вакцини, що зареєстровані в Україні та дозволені до застосування. Щорічно ВООЗ рекомендуються вакцини, до складу яких входять штами вірусів грипу, які будуть циркулювати в епідемічний сезон.

На епідсезон 2009/2010рр. ВООЗ рекомендовані наступні вакцини: Флюарикс, Інфлувак, Інфлексал, Ваксигрип, Грипол.

Джерело: ЗІК

Leave a Reply