Смертельна небезпека

Обережно: грип, або від чого у Дрогобичі померло четверо осіб?
За словами начальника відділу охорони здоров’я Дрогобицького міськвиконкому Андрія Шевкенича, останнім часом у місті померло від пневмонії четверо осіб, які стали жертвами ускладнень після грипу.

КОЛИ ЛЕГЕНІ СТАЮТЬ РЕШЕТОМ

За неофіційною статистикою, таких жертв уже шестеро, а в кулуарах кажуть, що до Дрогобича завітав так званий свинячий грип.
Як би там не було, але вперше лікарі констатували факт смертей, що настали після ускладнень захворювання на грип. Досі такої статистики не велося, все списували на пневмонію (запалення легенів), менінгіт (запалення мозку), інфаркт, інсульт. Саме ці звичні для нашого вуха хвороби і можуть бути наслідком захворювання на грип.
Що стосується дрогобицьких смертей, то лікарі кажуть про двох двадцятип’ятирічних і двох сорокарічних чоловіків, які лікувалися самостійно. У них різко підвищилася температура, а коли не змогли її збити, звернулися за допомогою до лікарів, та було вже пізно. Крім того, мова йде про нетипові віруси грипу, лікувати які наші лікарі не навчені. Мій знайомий лікар із Києва, з яким я консультувався по телефону, каже, що високу температуру, звичайно, треба збивати у будь-якому випадку, але найголовніше після цього упродовж двох тижнів колоти хворого антибіотиками, інакше легені перетворюються на решето у буквальному розумінні цього слова. Мабуть, цього не знають ні дрогобицькі, ні івано-франківські, ні тернопільські медики, де загальне число жертв на момент написання цієї статті становило 22 особи. Власне, з Тернополя в Україні й почалася пандемія грипу, хоча офіційні чинники ще цього не визнають.

НАС АТАКУЄ АВСТРАЛІЙСЬКИЙ ГРИП

Цьогоріч Україну атакують два штами сезонного грипу – австралійський “Брисбен А” і “Брисбен Б”. Є загроза того, що вони накладуться на сезонний грип штаму пандемічного свинячого грипу.
Особливістю австралійського грипу є те, що він спричиняє різку й дуже високу температуру – до 39 градусів і вище, сухий кашель, сильний головний біль, нежить, біль у горлі, виражену загальну інтоксикацію організму.
В інтерв’ю Андрія Шевкенича, яке він дав телеканалу ІСТV, крім високої температури, подібних симптомів у тих, хто помер у Дрогобичі, не було. То, може, справді мова йде про свинячий грип?

У СТЕБНИКУ ВСЕ СПОКІЙНО?

За словами головного лікаря Стебницької міської лікарні Романа Пукала, ситуація в місті є спокійною. Звичайно, у зв’язку з сезоном збільшилась кількість хворих на гострі респіраторні захворювання, що може призвести до грипу, але поки що ситуація знаходиться під контролем.
Грип провокує загострення хронічних захворювань легенів, серцево-судинної, ниркової та ендокринної систем. Дуже небезпечний грип для вагітних жінок. Від моменту потрапляння вірусу в організм до прояву перших ознак хвороби минає лише 1-2 доби, що зумовлено високою швидкістю розмноження вірусу.
У цих умовах дуже важливо провести профілактичні заходи, особливо для дітей, вагітних жінок, літніх людей, а також для тих, хто за умовами праці контактує з найбільшим потоком людей – у медичних закладах, громадському транспорті, магазинах і таке інше.

ЧОГО БОЇТЬСЯ ГРИП?

Отже, що насамперед потрібно робити, аби не захворіти на цю страшну недугу?
– Часто мити руки з милом, особливо після перебування на вулиці;
– частіше провітрювати приміщення як удома, так і на роботі, підтримуючи оптимальну температуру 20-22 градуси;
– використовувати захисні маски;
– обмежити кількість рукостискань і поїздок у громадському транспорті;
– по змозі уникати відвідування велелюдних заходів;
– під час кашлю та чхання прикривати ніс та рот хустинкою;
– уникати контактів з людьми, які вже мають симптоми цього захворювання.
Потрібно дотримуватись усіх заходів обережності до закінчення епідемії – зокрема, вдягатись за погодою, зміцнювати імунітет, правильно харчуватись і в достатній кількості вживати вітаміни.
Дуже важливо у цей період їсти овочі, часник, цибулю, цитрусові, особливо апельсини, які добре протидіють грипу, моркву. Для зміцнення організму не забувайте обливатися холодною водою, робити ранкову гімнастику.
Велику роль у протидії грипу відіграють печінка і жовчний міхур. Щодня споживайте до 30 мілілітрів олії, що допоможе очистити печінку від старої жовчі. Щоб знищити паразитів у жовчному міхурі, споживайте зранку гарбузове насіння, запиваючи рідиною.

БЕЗ ПАНІКИ!

Якщо все ж захворіли, не панікуйте і дотримуйтесь простих правил. Насамперед це постільний режим. Треба багато вживати рідини. Якщо маєте температуру до 38,5, а в дітей до 38 градусів, не збивайте її, бо організм бореться з недугою. І, звичайно, негайно викличте лікаря.

Анатолій ВЛАСЮК
“Воля громади”

Leave a Reply