У нас європейський штам свинячого грипу

В Україні вже померли 67 людей. У нас інший штам свинячого грипу, ніж у Мексиці та США – європейський. Інформація про розповсюдження чуми чи про мутацію свинячого та пташиного грипу не відповідає дійсності.

Про це повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я Василь Лазоришинець. За його словами, в Україні зафіксовані випадки саме свинячого грипу – «все інше чутки».

Він пояснив, що хоча офіційно підтверджено А/Н1N1 лише у 20 українців, всі симптоми захворювань та причини смертей однотипні, тому у Міністерстві охорони здоров’я вважають, що випадків захворювань на грип набагато більше.

Він також нагадав, що Україна з дня на день чекає результатів з Лондона і каже, що не сумнівається, що ці дані підтвердять, що в Україні А/Н1N1. Також Лазоришинець пояснив, що справді в Україні вже інший штам вірусу, ніж Штатах чи Мексиці: «Оскільки вірус мутує, ми маємо європейський штам».

Перший заступник міністра охорони здоров’я повідомив останні цифри. За його словами, на грип і ГРВІ в Україні захворіли 255 тисяч громадян. 15 тисяч знаходяться в стаціонарі, 170 людей – у відділені інтенсивної терапії.

Також він повідомив, що в Україні від грипу вже померли 67 людей. У Львові – 29, у Тернополі – 14, в Івано-Франківську – 12, у Чернівцях – 5.

Також Лазоришинець закликав політиків, громадські організації, світову спільноту допомогти Україні у співпраці з МОЗ. За його словами, зайва політизація та нагнітання дуже заважають. «Дайте нам попрацювати. Ситуація дуже складна», – наголосив він.

Також заступник міністра спростував інформацію про те, що начебто над великими містами розпилюють якийсь невідомий препарат: «Ніхто нічого не розпилює. Це все чутки».

Лазоришинець повідомив, що задля вчасного та достовірного інформування населення щодо перебігу грипу в Україні Міністерство охорони здоров’я буде проводити щодня брифінги для преси. За його словами, у цей час відбувається зустріч прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, міністра охорони здоров’я Василя Князевича з виробниками ліків та медичних препаратів.

Джерело: ZIK

Leave a Reply