Політичний тоталізатор від Власюка

Перемога того чи іншого кандидата у Президенти України складатиметься з маленьких перемог (чи великих поразок) на місцях – у конкретному місті чи селі.

При цьому велику роль відіграватимуть не лише потуги самого претендента на булаву, ініційовані згори, а й майстерність команд підтримки на місцях і вдалі та вчасні статті у місцевих засобах масової інформації. Тому навіть у сусідніх населених пунктах картина може бути зовсім іншою.

Подивимось, яких результатів можна очікувати у Дрогобичі.

ТИМОШЕНКО

Найбільше голосів у Дрогобичі порівняно з іншими кандидатами у Президенти України може набрати Юлія Тимошенко. Ось уже тривалий час місцевий електорат перемкнув свою увагу з Віктора Ющенка, в якому розчарувався, власне, на Юлію Тимошенко, вбачаючи у ній нового рятівника України, продовжувача ідей Майдану.

Так само тривалий час на імідж Юлії Тимошенко працюють найтиражніші на Дрогобиччині газети – “Вільне слово” (хоча його наклад завищений принаймні утричі порівняно з тим, що зазначений у вихідних даних) та “Високий Замок плюс Дрогобиччина”. До цього можна долучити й окремі статті в газеті “Галицька зоря”, чий тижневий наклад завищений теж майже утричі порівняно з зазначеним у вихідних даних.

Однак у даному випадку не завжди кількість переходить у якість. Великі публікації у “Вільному слові” про справи місцевих бютівців, які, за задумом, мали би підсилювати імідж Юлії Тимошенко, насправді часто діють на потенційного виборця у зворотньому напрямку. Те саме можна сказати і про публікації на дану тематику в “Галицькій зорі”. Куди більш ефективними є статті у додатку “Високий Замок плюс Дрогобиччина”, в якому передруковують дописи відомих політологів, економістів і громадських діячів і які безпосередньо стосуються діяльності Юлії Тимошенко – звичайно, лише з позитивного боку.

Як би там не було, але саме Юлія Тимошенко порівняно з іншими кандидатами у Президенти України має найпотужнішу інформаційну базу в Дрогобичі, що, безумовно, вплине на остаточний результат, а тому кількість тих, хто проголосує за неї, буде найбільшою.

Другою складовою успіху Юлії Тимошенко у Дрогобичі стане наявність потужної команди. Порівняно з іншими політичними силами, які діють у Дрогобичі, це справді потужна сила.

Втім, з іншого боку, її значно ослабили нещодавні скандали, пов’язані з підтримкою окремими депутатами Дрогобицької міської ради Миколи Гука, їхнім приєднанням до тих народних обранців, які відкликали свій позов до Севастопольського суду. Звичайно, виключення з “Батьківщини” Миколи Летнянчина, виведення зі складу бюро міської організації ще трьох депутатів, які стояли біля витоків створення партії, засвідчило про розкол і не додало авторитету цій політичній силі у Дрогобичі загалом.

Проте, як не парадоксально, проте це суттєво не вплинуло на ситуацію в уяві пересічного дрогобичанина. Набагато більший негатив уже впродовж тривалого часу несе думка, що склалась у дрогобицькому суспільстві: місцевими бютівцями керують колишні мєнти.

Витравити її зі свідомості не допоможуть жодні піар-акції. Саме цей негатив може найбільше відібрати голосів у Юлії Тимошенко у Дрогобичі, хоча не завадить її загальній перемозі тут.

ЮЩЕНКО

Якщо ще недавно політична сила Віктора Ющенка – “Наша Україна” майже на рівних йшла з БЮТом, то тепер про це можна забути. Не дивлячись на те, що його підтримує абсолютна більшість національно-демократичних сил, які є в Дрогобичі, насправді членів цих партій і громадських організацій вже не так і багато, і ще не факт, що вони услід за своїми лідерами (та й хто сказав, що ці лідери завжди дотримуються власних декларацій?) голосуватимуть за нинішнього Президента України.

Інформаційна база в Дрогобичі у прихильників Ющенка є слабкою. Раніше вони мали сторінку у “Вільному слові”, тепер навіть цього нема. Періодичні публікації в “Галицькій зорі” ситуації не виправлять.

Слабенькою є й команда Ющенка у Дрогобичі. Лідери місцевих осередків партій і громадських організацій не користуються належним авторитетом у населення. Професор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Михайло Шалата як довірена особа нинішнього Президента України не здатний суттєво вплинути на ситуацію.

Найвірогідніше, що Ющенко серед дрогобичан посяде четверте місце, пропустивши Яценюка і Тягнибока.

ЯЦЕНЮК

Прихильники Яценюка можуть серйозно посперечатись у Дрогобичі з прихильниками Тимошенко. І хоча вони не мають інформаційної бази, цю роль сповна виконують газети, які роздають у військових палатках.

Велику недовіру у виборців можуть викликати ті люди з команди Яценюка, які раніше працювали на інші політичні сили, особливо на Партію регіонів. Але вони, як правило, знаходяться у тіні й невідомі широкому загалу, а, крім того, наше суспільство за ці роки стало більш толерантним, і те, що раніше викликало неприязнь і негативну реакцію, тепер здебільшого сприймається байдуже.

Якщо прихильники Яценюка активізують свої зусилля і не пасивно, а творчо роздаватимуть матеріали про нього, задіють інтернет-сайти, то цей кандидат у Президенти України таки може посісти друге місце у Дрогобичі після Юлії Тимошенко. В іншому випадку його обженуть Тягнибок і Ющенко.

ТЯГНИБОК

Альтернативою Ющенку в протиборстві з Тимошенко міг би стати Тягнибок, але в нього у Дрогобичі практично відсутня інформаційна база в місцевій пресі. Крім того, команда Тягнибока є маловідомою і не користується належним авторитетом у дрогобицької громади. Скажімо, на минулих виборах прихильники Тягнибока стали депутатами Трускавецької міської ради, а в Дрогобичі не пройшли до місцевого “парламенту”.

Говорити про тернопільський феномен у Дрогобичі не доводиться, оскільки там була, власне, команда, яка працювала цілеспрямовано, з конкретними програмами у кожному населеному пункті. Переламати ситуацію у Дрогобичі до президентських виборів навряд чи вдасться.

ЯНУКОВИЧ

П’ятірку переможців у Дрогобичі може замкнути лідер Партії регіонів Віктор Янукович, причому кількість його прихильників буде стабільною як у першому, так і в другому турі.
Центром інформаційної бази для регіоналів стала “Галицька зоря”, хоча подані матеріали не уповні виконують своє завдання.

Оновлена команда дрогобицьких регіоналів на чолі з Сергієм Гориславським спочатку приростила кількість прихильників Януковича, але тепер цей процес загальмувався, а в багатьох випадках пішов у зворотньому напрямку, бо виборці побачили, що дуже мало конкретних справ, а більше обіцянок.

А ЯК У СУСІДНІХ МІСТАХ?

Якщо Стебник у своїх партійних симпатіях мало чим відрізнятиметься від Дрогобича, то цього не скажеш про інші міста нашого регіону.

Так, у Трускавці дещо менше прихильників Юлії Тимошенко, ніж у Дрогобичі. Натомість тут більше прихильників Тягнибока, а за рахунок відпочивальників – і більше прихильників Януковича.

У Бориславі голоси виборців розподіляться між Тимошенко і Ющенком. Прихильників Януковича буде значно менше, ніж у Дрогобичі.

Дрогобицький район може дати найбільше голосів Тимошенко і Тягнибоку.
Якщо виходити з того, що у другому турі президентських виборів зійдуться Тимошенко і Янукович, то безумовною лідеркою на Дрогобиччині, звичайно, буде лідерка “Батьківщини”.

Пропоную на сайті провести конкурс провидців і запропонувати вказати, скільки відсотків голосів виборців у Дрогобичі й інших містах Дрогобиччини набере той чи інший кандидат у Президенти України, а також якими у нас будуть результати другого туру. Було би непогано вже зараз запропонувати якийсь файний приз переможцю.

Анатолій ВЛАСЮК