До влади на Дрогобиччині можуть прийти колишні мери

Людина, яка хоч раз побувала на вершині влади, вже ніколи не відмовиться від спокуси повернутися туди знову. Влада засліплює, створює ілюзію могутності.

А, крім того, влада дає банальну можливість доступу до бюджетних коштів. Я не дуже вірю тим, хто хоче влади, коли вони кажуть, що йдуть туди заради блага інших людей.

Попри напругу, яка в найближчі три місяці виникне навколо президентських виборів, все ж основна увага місцевих лідерів і лідерчуків буде прикута до виборів міських голів.
А що ж відбуватиметься на Дрогобиччині? Є велика ймовірність того, що до влади у містах можуть повернутися колишні мери.


Shmigelskyy

ШМІГЕЛЬСЬКИЙ

Володимир Шмігельський став міським головою Борислава як компромісна фігура, коли різні політичні сили перестав задовільняти перший демократично обраний мер Володимир Копись. Всі сподівалися, що, власне, як компромісна фігура він не довго керуватиме містом. Проте Володимир Васильович фактично відбув два терміни, аж поки бориславці не обрали іншого мера.
Після цього він надовго затримався в Дрогобицькому районі, працюючи зараз на посаді першого заступника голови райдержадміністрації, але ніколи не відкидав думки про повернення до Борислава. Мешканці міста нафтовиків уже могли призабути, що він був звичайнісінькою сірою мишкою на посаді мера і нічого суттєвого для Борислава не зробив.
Шанси повернутися в омріяне крісло у нього великі. Зменшити їх може лише те, що в Дрогобицькому районі він очолює таку одіозну структуру як “Єдиний Центр” під патронатом Балоги.


Tystanovskyy2

ТУСТАНОВСЬКИЙ

Для багатьох було несподіванкою, що міським головою Борислава став Микола Тустановський. Він ніколи не був першим керівником на підприємстві, хоча й мав великі амбіції.
За великим рахунком, йому теж не вдалося зробити нічого суттєвого для Борислава, а вже після свого мерства він прославився тим, що очолив міську організацію соціалістів. Ці дві обставини значно зменшують його шанси повернутися в керівне крісло.


Udovenko

УДОВЕНКО

Іван Удовенко належить до когорти так званих “червоних директорів”. Він міцний господарник. За час своєї каденції почав виконувати програму з ліквідації загазованості у Бориславі, що є найбільш суттєвою проблемою для міста, але не встиг її завершити. На другий термін його не обрали.
Суттєво зменшують його шанси стати мером вік (Іванові Васильовичу пішов 69-ий рік) і те, що він очолює у Бориславі міський осередок Партії регіонів. Проте, на відміну від інших колишніх мерів, він уже публічно заявив, що буде балотуватися на посаду міського голови.


radzievskyy

РАДЗІЄВСЬКИЙ

Чи не найбільше шансів серед колишніх мерів Дрогобича має Олексій Радзієвський. Принаймні, різні соціологічні опитування пророкують йому перемогу. Його пам’ятають насамперед як міцного господарника і як людину, яка відкривала у Дрогобичі пам’ятники – зокрема, Степану Бандері.
Негатив може відіграти його належність до Партії регіонів, хоча він і відійшов від нинішнього його керівництва.

Lugetskyy2

ЛУЖЕЦЬКИЙ

Не полишає задумів вернутись у керівне крісло й Михайло Лужецький. В нього залишилося чимало нереалізованих планів, він має свій сталий електорат, хоча й порозгублював багатьох членів своєї команди.
Колишній мер не засвітився у жодній політичній силі, й це, мабуть, єдиний його позитив у нинішній ситуації.


Matolych_B

МАТОЛИЧ

Колишній мер Трускавця Богдан Матолич нині працює в обласній держадміністрації. За сім років трускавчани встигли забути його негативи і позитиви, так що він може спробувати повернутись у крісло міського голови міста-курорту.
Щоправда, циркулюють чутки, що Богдан Матолич може спробувати свої сили у боротьбі за крісло мера Дрогобича, але все залежить від вибору, який він зробить сам.


Pecuh_V

ПЕЦЮХ

Найімовірнішим претендентом на мерську папаху в Стебнику є колишній міський голова Василь Пецюх. Стебничани пам’ятають його добрі справи і жалкують, що замість нього обрали нинішнього мера Романа Калапача.
Зважаючи на те, що від Стебника у значній мірі залежить, хто стане мером Дрогобича, Василь Пецюх може зважитися на те, аби балотуватися на мера … Дрогобича.

Отже, як бачимо, є велика ймовірність того, що до влади у містах Дрогобиччини можуть повернутися колишні мери. Звичайно, вибір за мешканцями, які розчаровані роботою нинішніх міських голів. З іншого боку, навряд чи повернення колишніх мерів зможе позитивно вплинути на розвиток міст. Якщо це станеться, то мова радше йтиме про тупцювання на місці, а не про поступ. На жаль, молодше покоління є здебільшого авантюрним, а тому не викликає довіри у більшості громади того чи іншого міста й спрятиме поверненню до влади колишніх мерів.

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply