Шарпанина навколо ринку – передвиборча кампанія міського голови.

Богдан Волошин: “Я вважаю, що нинішня шарпанина навколо ринку виникла лише через те, що міський голова фактично розпочав свою передвиборчу кампанію”

voloshyn

Богдан Волошин

Ще донедавна Богдан Волошин, один з найактивніших членів фракції БЮТ у Дрогобицькій міській раді, працював директором комунального підприємства “Дрогобицький ринок”. Відтак звільнився з цієї посади і зник з поля зору. Навіть номер мобільного телефону поміняв.

І все ж мені вдалося розшукати Богдана Васильовича у Житомирі. Пропонуємо вашій увазі його ексклюзивне інтерв’ю по телефону.

Пане Богдане, насамперед таке запитання. Засоби масової інформації повідомили, що міський голова Дрогобича Микола Гук звільнив Вас з посади директора комунального підприємства “Дрогобицький ринок”. Це виглядало так, ніби Вас звільнили. Чим Ви так проштрафились? Ви не справились зі своїми обов’язками? Чи існує якась інша причина Вашого звільнення?

– Причина дуже проста. Я поміняв місце роботи. Я написав заяву, прийшов до Миколи Петровича, повідомив йому, що переходжу на іншу роботу. Оскільки ринок – це комунальне підприємство, тому я подав відповідну заяву про звільнення. Він розглянув цю заяву, ми дійшли порозуміння, що робимо це за згодою сторін. Він підписав відповідне розпорядження, я звільнився, передав усі справи. Я сім років проробив на ринку, не мав жодної догани, жодного зауваження, жодного стягнення.

– Якщо не секрет, якою роботою Ви тепер займаєтесь?

– Я є в Києві, працюю в апараті Верховної Ради України.

– І все ж, мабуть, Ви не стали байдужими до проблем ринку, якому віддали понад сім років свого життя?

– Звичайно.

– Багато років точиться розмова про те, що ринок треба перенести з центру міста на вулицю Пилипа Орлика. Яка Ваша позиція з цього приводу?

– Так, ринок повинен бути перенесений. Це однозначно. Або зроблено так, щоби він не був у такому вигляді, як зараз. Це для мене досить серйозно. Я буваю зараз у багатьох областях України і бачу, як розв’язується ця проблема. Вона повинна бути розв’язана так, щоб задовільнила усі сторони. Мається на увазі владу, громадян міста (тому що влада і громадяни в теперішній час не завжди по одну сторону барикад, не завжди їхня точка зору співпадає), а також самих підприємців, які на цьому ринку працюють. Якщо ці три гілки, які я назвав, дійдуть консенсусу, значить, все буде нормально. Я спілкувався з багатьма людьми, які відвідують ринок. Вони хочуть, щоб у центрі міста був ринок. Інші, які проживають поруч з ринком, категорично проти цього, тому що це в значній мірі їм заважає. Підприємці ж вважають, що тут великий потік народу, і тому вони мають додатковий зиск, тобто не треба покупця запрошувати на ринок, робити якусь додаткову рекламу, створювати умови для праці на новому місці й таке інше.

– І що все-таки треба зробити, аби розв’язати цю проблему?

– Принаймні не треба робити так, як робилося дотепер. Треба знайти порозуміння між підприємцями і владою. На сьогоднішній день цього, на жаль, немає. Просто тупо і плавно підприємців позбавляють торгових місць, кажуть переселятися на іншу територію, яка не є нині однотипною з тією, що є зараз. Ця справа затягується. Підприємці подали в суд. Ніби все правильно, бо не повинно бути так, як є зараз. Тяганина триватиме два-три місяці, якщо не більше. А за ці два-три місяці можна було новий майданчик нормально зробити і умови праці покращити. А якщо судова справа затягнеться на рік, то взагалі можна було вибудувати новий ринок. Не було би жодних конфліктів. Розумієте, підприємцям ще краще зробили, вони не проплачують за послуги, бо є рішення суду, а це вже майже півроку, гроші не поступають. Адміністрація ринку не отримує зарплати, з освітленням вже виникають проблеми.

– А яка роль у створенні цих проблем відводиться міському голові?

– Так, власне, ці проблеми створені штучно – і саме Миколою Петровичем Гуком. Він хоче одним “хапком” забрати ринок, мабуть, вважаючи, що цим він підніме собі авторитет, а, піднявши авторитет, матиме надію, що знову дрогобичани оберуть його мером. Я вважаю, що нинішня шарпанина навколо ринку виникла лише через те, що міський голова фактично розпочав свою передвиборчу кампанію.

– На одній із сесій Дрогобицької міської ради йшла розмова про виділення декількох мільйонів гривень для облаштування ринку на вулиці Пилипа Орлика. Яка доля цих грошей?

– Це була моя пропозиція, інших депутатів – зокрема, Іванціва, Сабата, і це було правильно. Мова йде про тверезо мислячих депутатів з фракцій БЮТ і “Нашої України”. Незавершене будівництво можна було завершити. Ось, наприклад, минулого року ми перемолотили майже 40 мільйонів гривень, що мав бюджет. Із тих 40 мільйонів багато що зроблено – і дороги, хто би про це і як не говорив. Зроблено багато ремонтів дахів дитячих установ, шкіл, медичних закладів. Я не буду зараз озвучувати весь перелік робіт, бо дійсно багато було зроблено. Але тоді ми пропонували: давайте дамо 4 мільйони гривень на незавершене будівництво ринку на Пилипа Орлика. Ми його за ті гроші накриємо, будуть стіни, вікна, зробимо практично ринок на 80-90 відсотків. І тепер би це питання, яке виникло, взагалі би не стояло. Ми би туди поставили підприємців, які би проплачували оренду. Ми би не тільки перекрили оці чотири мільйони, а вже десь на третій рік ринок давав би прибуток. Адже це гроші з фонду розвитку. Фонд розвитку не для того, щоб гроші з нього проїдати. Фонд розвитку існує для інших цілей. Якщо, наприклад, продали нерентабельний магазин, то треба побудувати щось рентабельне, щоб можна було здати його в оренду чи використовувати господарську діяльність, яка дає прибуток.

– За Вашими розрахунками, скільки би міг такий ринок заробляти на рік?

– 600-700 тисяч гривень. І ці би гроші йшли в міський бюджет. На жаль, депутати не підтримали нашої пропозиції, ми не набрали необхідної кількості голосів. Це питання не пройшло, і кошти не були виділені.

– Чи думаєте Ви повертатись у Дрогобич? Чи вже пов’язали своє життя з Києвом?

– Ні, однозначно я буду повертатись у Дрогобич. Але скажу й інше: я не хочу на ринку працювати. Просто це вже пішов восьмий рік, я зробив багато, нехай хтось зробить більше. Я виходжу з того, скільки можна було зробити. Але вдалося перекрити корупцію, збільшити у вісім разів надходження до бюджету. Зі збиткового підприємство стало прибутковим. Підняв авторитет адміністрації, бо казали, що у нас працюють лише бандити. Менше з тим. Але подальша робота на ринку мене вже дістала. Я не хочу бачити міських голів, які своїми примхами будуть “убивати” підприємців. Хочу бути нормальною людиною, нормально працювати на громаду, допомагати людям.

– Циркулюють чутки, що Микола Гук хоче призначити свого брата директором ринку.

– Він не може його призначити, бо це комунальне підприємство, а родичі не можуть працювати під керівництвом один одного. Якщо призначить, то складуть протокол про корупцію.

Анатолій ВЛАСЮК

P.S. Один впливовий чиновник із дрогобицької ратуші, який побажав залишитися невідомим, сказав, що директором ринку найімовірніше стане Станіслав Кузьменко – член фракції БЮТ у Дрогобицькій міській раді. Цю ж інформацію підтвердили деякі партійні функціонери цієї політичної сили.

P.P.S. До проблеми перенесення ринку з центру міста на вулицю Пилипа Орлика ми повернемося в наступних публікаціях, вислухавши точку зору інших зацікавлених осіб.

Leave a Reply