Арсеній Яценюк виступає за створення антикорупційного бюро

Кандидат на пост Президента України Арсеній Яценюк переконаний, що для перемоги над корупцією необхідний цілий комплекс заходів, у тому числі – створення антикорупційного бюро. Ця структура займеться розслідуванням кримінальних справ щодо вищих державних чиновників.

Про це він заявив під час зустрічі з мешканцями Дніпропетровської області, відповідаючи на запитання про корупцію в органах правопорядку. «Думаю, немає потреби вас переконувати, що навряд чи Генеральний прокурор порушить кримінальну справу щодо чи то заступника Генерального прокурора, чи то навіть щодо прокурора області. Діюча система законсервована – вона захищає сама себе. Тому я створю антикорупційний комітет, антикорупційне бюро саме з тих (чесних) людей, які поки ще лишилися в правоохоронній системі, компетенцією якого буде виключно розслідування кримінальних справ щодо вищих посадових осіб держави», – сказав політик. «Я примушу працювати закон. Я не маю іншого виходу», – констатував Арсеній Яценюк.

При цьому він висловив переконання, що перше, з чого необхідно розпочати для подолання корупції в країні, – це розпуск діючого парламенту та обрання нового за відкритими списками: «Перше, з чого я розпочну, – в країні буде нова Верховна Рада. Новий парламент буде обраний голосуванням за новою системою: ви повинні голосувати за депутата, а не за «кота в мішку». За його словами, це єдиний шлях до того, щоб до парламенту приходили відповідальні політики, а не «водії, секретарі, охоронці та спеціалісти широкого профілю».

Окрім зміни політичної системи та створення антикорупційного бюро, для перемоги над корупцією необхідно також посилити кримінальну відповідальність за низку злочинів, переконаний кандидат на пост Президента України. «Буде посилено кримінальну відповідальність – аж до довічного ув’язнення – за три злочини: прийняття неправосудного рішення суддею, за хабар, за корупцію. Три злочини переслідуватимуться фактично довічним ув’язненням», – заявив Арсеній Яценюк. «Досить вже слухати декларації «бандитам – тюрми». Це я вже чув, і ви також. Вийшло якось дивно: бандитам – вілли, а тюрми – народу. Вся правоохоронна система працюватиме. Десяток посадять – мільйони знатимуть, що за порушення закону йтимуть до в’язниці. Ось моя антикорупційна програма», – підкреслив політик.

http://frontzmin.org/

Leave a Reply