Влада міста працює над вирішенням проблем теплопостачання

10 грудня в актовому залі санаторію «Карпати» розпочала свою роботу дводенна Міжнародна конференція «Європейський досвід енергозбереження для Трускавця і регіону», співорганізатором якої виступила Трускавецька міська рада.

PC100011

Лев Грицак

З вітальним словом до учасників звернулися мер Трускавця Лев Грицак, заступник голови Львівської ОДА Тарас Федак, голова Дрогобицької РДА Михайло Кравець. Модератором на конференції був голова Центру енергозбереження та альтернативної енергетики, активний учасник громадського руху Дрогобича Володимир Кондзьолка. Представники Франції, Польщі, різних куточків України спочатку ознайомили присутніх зі своїм баченням проблеми, а після ситного обіду в етно-ресторані «Гражда» мали змогу подискутувати в малих групах.

PC100017

Фредерік Петі та Володимир Кондзьолка

Першим виступаючим був п. Анрі Беднаж з Франції, згодом – експерт з навколишнього середовища компанії «Екс-Пеко» Фредерік Петі, який виголосив доповідь польською. Ця знаюча людина, яка працювала і мером в своєму французькому містечку, і спеціалістом в Польщі та Литві, цілком доступно доводила, що централізоване опалення має ряд переваг, які часто не помічають, а це і менше забруднення навколишнього середовища, і більша безпека в експлуатації, і інші та при розумному підході майбутнє саме за централізованим опаленням. Пан Петі говорив і про потребу відходу від оплати за тепло по квадратних метрах житлової площі чи навіть за віком людей, як це практикували в Литві. Платити потрібно за те тепло, яке ми отримали і ні за що більше, наголосив він.

PC100021

Михайло Кравець

Представники України натомість більше говорили про переваги автономного і про те, що сумнозвісна заборона Кабміну на встановлення індивідуального опалення порушує чинне законодавство України. Про це, зокрема, сказав Денис Рейндін з Асоціації Теплотехнічних Компаній України, він у своїй доповіді зупинився на тому, що в нас автономне впроваджується двома шляхами – нелегально і шляхом ігнорування чинних законів і ні один ні другий не є в правовому полі, а держава не дуже поспішає чітко врегулювати наболілу ситуацію. Говорилося і про політичний підтекст питання – хто ці питання буде вирішувати, той і набиратиме бали, приклад Трускавця в цьому більш ніж показовий – тільки влада міста це питання врегулювала, як рейтинг Лева Грицака зріс і то таким чином, що на даний момент він всіх своїх конкурентів залишив далеко позаду.

PC100041

представники "Greinplast" Польща

Дуже змістовним був виступ голови Асоціації енергоефективних міст України Анатолія Копця, який зазначив, що цю Асоціацію створили спочатку 4 міста (Львів, Славутич, Кам`янець-Подільський і Бердянськ), тепер до неї входить 20 міст, очолює її мер міста Долина. Ресурси газу вичерпаються за 30 років, нафти – за 60 – 70 років і що тоді? Чи багато є міст, де працюють структури, пов’язані з управлінням енергетичними процесами? Чи хоч одне місто в Україні має власну енергетичну політику? Людство і далі будує свою життєдіяльність на викопному паливі – це почалося з початку XVIII століття, але це треба змінювати.

Цей виступ мені особисто сподобався чи не найбільше. Цікаво виступали і представники польської фірми «GreinPlast», які на конкретних прикладах доводили необхідність утеплення фасадів, яке окуповується за 5 – 6 років, в досить вдалий спосіб рекламували свою продукцію та в доступній формі пояснили багато речей, які потрібно знати кожному – і про так звану точку роси, і що пінопласт мусить бути товстий і належної якості, і наскільки ефективно та добре для здоров’я є утеплити собі хату і жити без вологості, в сухому, теплому, комфортному помешканні.
Замість Адама Скорута з фірми «Скорут» та «СоларПол», який не зміг прибути на конференцію, виступила п. Каміла Адамович. Так проходила робота конференції в четвер до обіду. Учасники були дуже задоволені, реально обмінювалися досвідом. Особливо задоволеними були представники різних комунальних підприємств нашого регіону.

А на кінець пропонуємо вам ознайомитися з повним текстом рішення виконавчого комітету Трускавецької міської ради № 288 від 1 грудня цього року, яке має безпосередній стосунок до цієї нашої теми.

«Про самовільне відключення мешканців від мереж централізованого опалення та влаштування індивідуальних систем опалення і гарячого водопостачання в квартирах житлового фонду міста»

Враховуючи чисельні звернення мешканців щодо розірвання договірних відносин з КП «Наше місто» в частині надання послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання (ЦО та ГВП) та зняття нарахування за послугу у зв’язку з самовільним відключенням від мереж ЦО та ГВП, враховуючи рекомендації Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою врегулювання проблеми та забезпечення безпеки мешканців будинків, де самовільно встановлені індивідуальні газові системи опалення, виконавчий комітет міської ради вирішив:

1. Визнати квартири, згідно Додатку № 1 до цього рішення, такими, що від’єднались від мереж ЦО та ГВП.

2. КП «Наше місто» розірвати договори на надання послуг центрального опалення та гарячого водопостачання з власниками квартир, згідно п.1 цього рішення, та припинити подальше нарахування плати за послугу.

3. КП «Наше місто» здійснити перерахунок заборгованості по послузі централізованого опалення та гарячого водопостачання, яка утворилась після від’єднання квартири від мереж ЦО та ГВП, власникам квартир згідно Додатку № 1 до цього рішення.

4. Мешканцям квартир, що самовільно від’єднались від мереж ЦО та ГВП, звернутись в СЕГГ м. Трускавця за одержанням технічних умов та відповідно до них виготовити проектно–виконавчу документацію на перевлаштування внутрішньо квартирних газових мереж. Монтажні роботи в квартирі виконати, або привести у відповідність, до погодженого проекту та належним чином оформити акт про прийняття індивідуального опалення квартири.

5. УЖГКіБ спільно з КП «Наше місто» проводити комісійне обстеження побутових умов мешканців, які звернулись у виконавчий комітет про розірвання договору з КП «Наше місто» на централізоване теплопостачання. У випадку , якщо послуга з централізованого теплопостачання надається незадовільно або є інші обставини, які суттєво погіршують умови проживання мешканців, подавати матеріали на розгляд виконавчого комітету, який приймає рішення про розірвання договору з КП «Наше місто» на централізоване теплопостачання.

6. У зв’язку з збільшенням квартир в житловому фонді міста, що від’єднанні від мереж ЦО та ГВП, КП «Наше місто» розробити комплекс заходів спрямованих на оптимізацію роботи систем теплопостачання будинків з метою забезпечення рівня нарахувань за послугу теплопостачання квартирам, що продовжують користуватись централізованим опаленням, на попередньому рівні.

7. Довести дане рішення та Додаток до нього до СЕГГ м. Трускавця.

8. Перенести розгляд заяв мешканців згідно Додатку № 2 до цього рішення, які мають заборгованість перед КП «Наше місто» за комунальні послуги, до повного погашення такої заборгованості.

9. Інформаційно-аналітичній службі (О. І. Блажівський) через засоби масової інформації довести дане рішення до громадськості міста.

10. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови В.Марченка.

Міський голова Л. Грицак

Джерело: Трускавецький вісник

Leave a Reply