Вчителі Дрогобицької гімназії виграли в Європейському суді справу проти України

Сім вчителів Дрогобицької гімназії Львівщини виграли в Європейському суді з прав людини справу проти України, куди звернулися у 2005 році із заявою щодо виплати їм заборгованих грошей, виплата яких передбачена згідно зі ст. 57 Закону України «Про освіту» (за вислугу років, на оздоровлення тощо).

Про це ZAXID.NET повідомив голова Конфедерації вільних профспілок Львівщини Андрій Соколов.

“У 2005 році, 62 педагоги з Львівщини звернулися до Європейського суду, оскільки районні відділи освіти не виконували судові рішення місцевих судів щодо виплат їм надбавок, передбачених 57-ю статтею Закону України “Про освіту”. Тобто, у 2004 році парламентарії ухвалили закон про борг перед освітянами, але посадовим рішенням виплати надалі не проводилися, хоча в освітян були судові рішення про необхідність виплати їм заборгованостей. Невиконання судового рішення – це порушення пункту 1 статті 6 Європейської конвенції, яка захищає право на справедливий суд. Тож педагоги, які не змогли добитися виплати цієї заборгованості в Україні, звернулися до Європейського суду”, – поінформував Андрій Соколов.

Згідно з рішенням Європейського суду від 10 грудня 2009 року по справі “Ільчишин та інші проти України”, Держказначейство України має виплатити вчителям Дрогобицької гімназії по 600 євро кожному як моральну компенсацію, а районний відділ освіти – компенсації на судові витрати.

Як поінформував Андрій Соколов, на розгляді у Європейському суді залишається ще 30 справ педагогів Львівщини і кілька сотень заяв освітян з інших регіонів України.

zaxid.net

Leave a Reply