Коли “сонячній людині” В. Сторонському присвоять звання “почесний громадянин Дрогобича”?

Маестрові подарували чек на реалізацію творчих планів і ефірний час на радіо
Ми вже писали про шістдесятилітній ювілей Василя Сторонського. А нещодавно у Народному домі імені Івана Франка у Дрогобичі відбулося вшанування поета і композитора.

Перед початком усіх поблагословив отець Мирослав Соболта, а від імені влади виступив заступник дрогобицького міського голови Богдан Пристай.

ЧЕК НА РЕАЛІЗАЦІЮ ТВОРЧИХ ПЛАНІВ

Це було справжнє дійство, влаштоване акторами Львівського академічного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича, де нині працює Маестро. Глядачі побачили уривки з дитячих спектаклів “Світлофор-Моргайко”, “Недоторка”, музику до яких написав Василь Сторонський.

Директор театру Микола Гнатенко і голова профспілкової організації Олег Загорулько сказали багато теплих слів на адресу ювіляра і вручили йому чек на реалізацію творчих планів. Розчулений Маестро не знаходив слів вдячності, бо не раз зіштовхувався з проблемою, коли мало не всі зароблені гроші йшли на видання нових книжок. І нині у творчому доробку Василя Мироновича є чимало творів, які чекають на своє видання, тож чек від театру виявився доречним.

Ведучі нагадали про творчий шлях Маестро, починаючи з того часу, коли він у тодішньому Палаці піонерів був керівником вокально-інструментального ансамблю “Гренада”, перейменованого згодом на “Молоді галичани”.

Приємною несподіванкою для ювіляра став сюрприз від стебничанина Ярослава Барана. Спочатку актриса театру Світлана Добровольська, теж стебничанка, виконала пісню “Україна” на його музику і власні слова, а потім сам п.Ярослав, відомий за сценічним псевдо Ярек, виконав низку пісень на прославу Василя Сторонського.

ЕФІРНИЙ ЧАС У ПОДАРУНОК

Взагалі цей вечір, що тривав більше трьох годин, а потім плавно переріс у фуршет, був повний сюрпризів і несподіванок. Так, Заслужена артистка України Лариса Недін, яка на Українському Радіо веде програму “Вечірній клуб актриси Лариси”, подарувала Василеві Сторонському … ефірний час і запросила до Києва на Хрещатик, 26, аби записати передачу з ним.

Вітав ювіляра його вихованець, співак зі сценічним іменем Іштван, який є автором декількох проектів на радіо і телебаченні, зокрема, “Шукаю продюсера”. Він проспівав декілька пісень на музику Василя Сторонського. Бориславчанка Віра Каморіна-Штих блискуче виконала а-капельно пісню ювіляра “Тато”, а самбірчанин Ярослав Надуличний – “Пісню про Степана Бандеру”, музику до якої теж написав Маестро.
Відомий дрогобицький лікар Михайло Белей відніс Василя Сторонського до когорти “сонячних людей”, а Володимир Грабовський зачитав вітання від Дрогобицької міської організації Спілки композиторів України.

Порадували присутніх своїм піснями представники Стебницької музичної школи, які виступили під орудою Любові Кузьмич.

Своїм гумором звеселив Заслужений артист України Роман Криницький, а іскрометним танцем зачарував ансамбль “Free Dance” із другої дрогобицької школи. Запам’ятався виступ талановитого юного трускавчанина Ромчика Саланя і Зразкового ансамблю танцю “Верховинка” під орудою Богданни Кос.

Привітали Василя Сторонського з ювілеєм Заслужений учитель України Йосип Присяжнюк, товариш дитинства Йосип Карпін, актриса Ореста Мількович. Були вітання і від Народного дому імені Івана Франка, де відбувалося дійство, і від його колишніх вихованців і вихованок, які просто підіймалися на сцену і ламали сценарій дійства. Але, здається, організатори не ображались.

ЗАШИТІ КИШЕНІ

А ще виступали Заслужений артист України Ярослав Дуб, відомий бандурист, професор Михайло Хай, який намагався засунути у кишені піджака Василя Сторонського диски з записами своїх творів, але не зміг цього зробити, бо кишені виявилися зашитими. Мабуть, це ще один символічний штрих, який характеризує Маестро як безсрібника.

Порадували своїми виступами представники Трускавецької школи мистецтв під керівництвом Лідії Данило, гурти “Підгіряни” і “Жорна”.

Відомий стрийський поет Віктор Романюк і червоноградець Ігор Дах також долучилися до привітань.

А коли наприкінці слово надали Василеві Сторонському, він, розчулений, не знав що сказати і лише красно дякував усім присутнім.

Слід зазначити, що в залі не було аж так багато людей. Здебільшого вони йдуть на заїжджих політиків. До речі, тут не було й місцевих політиків, бо Василь Сторонський, будучи толерантною людиною, все ж у багатьох віршах “пришпетив” конкретних політиканів.

Привітати з ювілеєм Василя Сторонського прийшли шанувальники його таланту. Маестро й нині зберігає дитячу безпосередність у своїй поведінці, спілкуванні з людьми, а тому користується великою повагою. Його пісні часто звучать на радіо і по телебаченню, причому здебільшого автора не називають. Василь Сторонський справді став народним артистом, хоча й не має офіційних звань.

Чи не пора вже йому присвоїти звання “Почесний громадянин Дрогобича”? Але це вже “парафія” місцевих депутатів…

Анатолій ВЛАСЮК

джерело: Тустань

Leave a Reply