Увага! Розшук!

Все більшу популярність набирає Linux — вільно-розповсюджувана реалізація операційної системи Unix для персональних комп’ютерів, серверів, робочих станцій, КПК та вбудованих систем. Росте кількість програм, розроблених для неї. Постійно збільшується обсяг завдань, для яких вона використовується. З операційної системи для програміста та адміністратора інтернет-сервера вона вже перетворилась в реальну альтернативу операційній системі Windows у сфері домашнього та офісного використання.

У чому причина того, що більшість користувачів досі не розглядають Linux як повноцінну настільну операційну систему? Ні, справа не в тому, що Linux такий недружелюбний, як його представляють. І справа не в тому, що в Linux нема ні офісних програм, ні ігор. І не в тому, що Linux мав доволі тривалий період певні проблеми з локалізацією на російську та українську мови. Причина в правильній маркетинговій політиці Microsoft. Зовсім не обов’язково створити кращий програмний продукт, потрібно переконати в тому, що він кращий. Це про Windows — ця операційна система використовує Unix-рішення 20-ти річної давності, в той самий час, коли про існування самої Unix більшість користувачів не здогадується.

Linux — потужна операційна система, але, окрім цього, Linux це потужна концепція розробки програмного забезпечення. Linux — це вільна операційна система: вона розповсюджується згідно ліцензії GNU General Public Licence. Таким чином, код (тексти програм) системи завжди та для всіх вільно доступний. Він розробляється та підтримується неструктурованою групою програмістів зі всього світу, під технічним керівництвом Лінуса Торвальдса та інших розробників.

Linux-рух не має централізованої структури та бюрократії для направлення своєї діяльності.
Вільна організація Linux навряд зміниться. Linux працює саме тому, що люди вільні у виборі брати участь в розробці чи тільки користуватись наявним. Але вільна структура може заплутати нового користувача Linux: до кого звертатись за підтримкою, навчанням? Для чого підходить Linux?

Впевнені, що в Дрогобичі є користувачі, які мають досвід використання, чи принаймні ознайомлення з операційною системою Linux. Можливо, багато хто чув чи читав про цю операційну систему і хоче її спробувати. Тому в Дрогобичі, людьми які мають певний досвід роботи в Linux, планується створення групи користувачів Linux (Linux User Group – LUG).

Основними цілями LUG є: популяризація Linux, навчання, підтримка та проведення зустрічей.

Популяризація — коли ви знаходите щось дійсно добре працююче, хочеться розповісти про це людям. Це важливий момент діяльності любої LUG — розповідати та демонструвати переваги використання Linux, заохочувати та приваблювати нових користувачів.

Навчання та підтримка — невід’ємна частина діяльності LUG. Учасники повинні вдосконалювати свої знання, допомагати новачкам. Спільно вирішувати питання, які виникають.

Проводити зустрічі, семінари та презентації для обміну досвідом, залучення нових користувачів. Так звані install-fest: це коли всім бажаючим надається диск з дистрибутивом Linux, або встановлюється ця операційна система за допомогою досвідчених користувачів.

Хто може долучитися до цієї справи? Усі, хто хоче прагнути чогось більшого, пізнавати нове та вибирати самому.

Що потрібно для приєднання до LUG? Лише бажання та доступ до комп’ютера.
Всіх зацікавлених в розвитку групи користувачів Linux в Дрогобичі просимо писати на drohobych.lug@gmail.com для додаткової інформації.

Віктор Коршунов,
Максим Стяжкін,
Михайло Ємельянов,
Ярослав Зьола.

Leave a Reply