Міністр почувався комфортно в ратуші

Днями у міській ратуші міністр регіонального розвитку та будівництва Василь Куйбіда мав робочу зустріч з керівниками влад міста Дрогобича, Стебника і нашого району. Під час зібрання досить детально обговорювались питання, пов’язані з проблемами у будівельній індустрії.

Обмін думками був корисний передусім для міністра, позаяк він почув чимало слушних пропозицій з уст керівників влади, будівельної галузі. Втім, повернемося до хронології порядку денного зібрання. Василь Куйбіда зазначив, що древнє місто Дрогобич швидше мало Магдебурзьке право, ніж Львів. Тож керівники усіх рівнів мають осмислити історичну ретроспективу свого міста, об’єднавши всі зусилля для вироблення загальної стратегії розвитку цілого регіону. Тоді найповніше, найобґрунтованіше можна буде вмотивувати власні проблеми у загальнодержавні. А це означає, що, при розгляді будь-яких питань, рагіон не буде викреслений зі списку суб’єктів регіональних програм. Міністр підкинув тему для роздумів і участі в ній.

Нині створюється спільна програма за участю України, Польщі і Білорусі, згідно з якою передбачено сприяння передусім туристичному клімату прикордонних територій, покращенню якості життя людей, які там проживають тощо. Водночас він зауважив, що не варто нашим краянам остаточно зосереджувати увагу на туризмі, позаяк у Дрогобицькому районі є всі необхідні передумови для розширення, створення різних галузевих виробничих потужностей.

Далі міністр озвучив у своєму виступі найбільш наболілу суспільну проблему – велику квартирну чергу, на якій в Україні перебуває 1250 тисяч людей. 2,5 тисячі мешканців Дрогобича теж потребують даху над головою. Василь Куйбіда вдався у роздуми щодо доцільності будівництва доступного житла, здешевлення цін за квадратний метр і т.д. Він навів такий приклад. Торік у Полтаві під ключ здали два стоквартирні будинки за програмою «Доступне житло», вартість одного квадратного метра площі обійшлася людям у 2800 гривень. Зараз на будівельному ринку затишшя, але це довго тривати не буде. Враховуючи нинішні фінансові реалії, можливість будувати матимуть ті підприємтсва, які знизять ціни на житло. Тому є побоювання, що в Україну можуть прийти більш мобільні, зі сучасними технологіями будівельні фірми, які витіснять вітчизняну галузь.

Окресливши коло проблемних питань, міністр на правах ведучого (колишній міський голова Львова знає багатьох керівників не тільки влади, а й будівельних організацій – авт.) надав слово голові Дрогобицької РДА Михайлові Кравцю. А той відразу, не вдаючись у ліричні відступи, пішов, образно кажучи, в атаку. Михайло Михайлович розчарований тим, що й досі керівники влад району не узгодили спільних рішень, не подбали про регіональну стратегію. Така пасивна позиція далася взнаки. Досі нема сміттєпереробного заводу, приміські села не влилися у міські комунікації і т.д. Оратор переконаний, що чимало проблем зникне відразу, коли буде здійснена адміністративна реформа. Її доцільно було б проводити перед виборами до місцевих органів влади, а не після. Але такі парадокси у державних коридорах влади стали нормою.

Дух стилістики підтримав і голова Дрогобицької райради Леонід Литвин, який закцентував свою увагу на проблемі сільського будівництва. Дозвільних систем наплодилося стільки, що вони замість того, щоб прискорити виготовлення генеральних планів під забудову, методично гальмують будь-який проект. Дорікнув голова представницької влади міністру за незрозумілу політику щодо фінансування будівельних об’єктів із бюджетних коштів. Чомусь вони надходять під кінець року, і їхнє освоєння неможливо здійснити.

Міністр і це зауваження ретельно занотовував, але чи з цього буде колись позитивний вислід, невідомо. Адже на носі президентські вибори, і при зміні глави держави відповідно будуть певні посадові корекції і в уряді. Якщо за В.Куйбідою залишиться цей портфель, то будемо сподіватись на позитивні зміни принаймні у цій частині бюджетної політики, яку озвучив Л.Литвин.

Відтак зі своїми міркуваннями виступив перший заступник міського голови Дрогобича Петро Суда. Він теж багато не говорив, а порадив міністру, м’яко кажучи, взяти під особистий контроль чотири об’єкти міста: стадіон, басейн, льодовий палац (Дрогобич подав заявку на отримання такого модульного спортивного майданчика) і ЗОШ №5. Щодо трьох об’єктів зі згаданого переліку, то вони органічно вписуються у програму підготовки до Євро-2012. Пан Петро торкнувся у своєму виступі і проблеми індивідуального будівництва, особливо стебницьких калійних порожнин.

Міський голова Стебника Роман Калапач скаржився на мізерне фінансування соціальних потреб і на незадовільний стан доріг. Роман Степанович запропонував вихід – зробити якісну дорогу від Діброви через Колпець.

Професійні будівельники Василь Бохонок і Михайло Лужецький дали розгорнуту характеристику будівельній індустрії Дрогобича, а директор агенції регіонального розвитку Олег Дорош торкнувся Східниці. Колись планувалось, що це селище має стати «другим Трускавцем», однак цього не сталося. А з існуючих об’єктів на цій території лише чотири відповідають санітарним вимогам.

Василь Куйбіда з Дрогобича поїхав у піднесеному стані, позаяк він, як і політик, звірив суспільні настрої щодо симпатії громади до одного з її претендентів на посаду Президента України, в уряді якого він нині працює.

Володимир ТУРМИС

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply