Стати президентом Юлії Тимошенко завадив віртуальний “Противсіх”

У Дрогобичі напередодні другого туру виборів ми зустріли народного депутата України Андрія Шкіля. Він не випромінював особливого оптимізму. “Закон, підписаний Президентом, – сказав депутат, – у кращому випадку додасть 2,5 відсотка Віктору Януковичу, в гіршому – цілих 5 відсотків.” З таким настроєм пан Шкіль пішов у бік виборчого штабу Юлії Тимошенко.

Інтуїція підказувала, що справи в прихильників Юлії Володимирівни кепські, та логіка не підтверджувала таких припущень – “Шампанське” з прилавків магазинів регіонали не змітали. Це могло свідчити хіба про одне – в перемозі Віктора Януковича вони не переконані на всі сто відсотків. А між тим, сама природа підказувала, що їхній лідер має перемогти.

За день до виборів почав дути сильний північно-східний вітер. На сході України його називають “вітер-москаль”. Він дме із сусідньої держави й несе зі собою сильні морози та завірюхи. Між тим, пан Янукович, як вважають аналітики, є проросійськи налаштованим політиком. Тому північно-східний вітер, очевидно, для нього був попутним.

Тим не менше, цей вітер засипав дороги немилосердно. З самого ранку в день виборів жителі Бистриці (низинної) почали хвилюватися, чи, бува, не замете дорогу так, що навіть спостерігачі не зможуть приїхати. Під час першого туру подивитися, як селяни здійснюють волевиявлення, сюди приїжджали серби. їм було цікаво побувати в селі, з яким пов’язана доля одного із символів української нації В’ячеслава Чорновола (саме в Бистриці народилася його дружина Атена Пашко). Біда тільки, що під час сильних сніговіїв тут інколи

дорогу засипає так, що навіть місцеві “шумахери” не можуть продертися, а не те, що розніжені європейці. Та цього дня на дорозі з’явився грейдер, якого не бачили давно, й спокійнісінько порозгортав замети. Незважаючи на те, що дорожникам нема за що навіть пального купити, під час другого туру виборів вони працювали чітко та злагоджено (так би їм постійно діяти!). Тому північно-східний вітер зовсім не заважав волевиявленню. І свободу вибору тут вдалося забезпечити навіть без міжнародних спостерігачів. Про це свідчить і той факт, що під часпершого туру за Віктора Януковича тут проголосувало 7 виборців, під час другого – 12. Інші своїм голосуванням заявили про підтримку Юлії Тимошенко.

Можна сказати, що така картина на Дрогобиччині була типовою й менш-більш прогнозованою. Важко було прогнозувати інше – скільки голосів набере в другому турі третій кандидат. Той самий віртуальний “Противсіх”, якого виношували, плекали, випробовували на цілком реальному Василеві й навіть дали можливість “вдихнути” в нього віртуальну силу діючим політикам найвищого рангу. Саме завдяки цьому “віртуальному партнеру” Віктор Янукович на поєдинок з Юлею Тимошенко вийшов не сам.

Політтехнологи загальноукраїнського масштабу цьому “третьому кандидату” в своїх прогнозах віддавали 5 і навіть більше відсотків. Тих, які в іншому випадку мали б піти на підтримку пані Тимошенко, бо згідно з ідеєю, за “третього кандидата” мали б проголосувати виборці передовсім Віктора Ющенка та частково Арсенія Яценюка.

На Дрогобиччині до п’яти відсотків “віртуал” не дотягнув і то тільки з тої причини, що його “політичну магію” напередодні другого туру розвінчували не тільки бютівці, а й навіть академік Омелян Вишневський. Тим не менше, до числа “противсіхів” увійшло 3,39 відсотка виборців.Якщо ці голоси приплюсувати до 6,87 відсотка тих, які проголосували за Віктора Януковича, то, безперечно, позиції представника Партії Регіонів України в нашому регіоні суттєво зміцніли. У самому ж Дрогобичі Віктор Федорович мав би почуватися ще краще. Тут за нього проголосували 9,7 відсотка виборців.

Абсолютна ж більшість жителів Дрогобиччини (88,69%) бачила своїм президентом Юлію Тимошенко. Тим не менше, за даними ЦВК, до перемоги вона не дотягнула. Тому “Шампанське” в нас пили хіба представники Партії Регіонів України.


Джерело: Вільне Слово

Leave a Reply