Мешканці Млинок апелюють до Дрогобицької влади

11 лютого, депутат Дрогобицької міської ради Олег Яводчак озвучив на сесії лист, який підписали більше 400 мешканців мікрорайону Млинки. Публікуємо листа повністю, зі збереженням стилістики.

Шановний пане Голово, шановні панове депутати!

Упродовж багатьох років мікрорайон Млинки, який є частиною міста Дрогобича, залишається поза увагою органу місцевого самоврядування. Лише після того, як постановами Дрогобицького міськрайонного суду та Львівського апеляційного адміністративного суду щодо визнання бездіяльності Дрогобицької міської ради протиправною та компенсацію моральної шкоди було звернено погляд у сторону вирішення проблем мікрорайону. Постанова Львівського апеляційного адміністративною суду датована 18 червня 2007 року, а станом на початок 2010 року завершення робіт з забезпеченням нас водою і не видно.

Як стало нам відомо, навіть не були повністю освоєні кошти. Зате успішно зруйноване (і так мізерне) асфальтне покриття, замулено ливневі стоки, створено безлад як на проїжджій частині, так і на хідниках. Виглядає так, що роботи ведуться лише для того, шоб виконавча служба, за невиконання Постанови не арештувала рахунки виконкому Дрогобицької міської ради.

Ми, мешканці мікрорайону, розуміємо, що економічна криза «господарює» і в нашому місті, і тому не вимагали компенсації моральної шкоди. Але якщо і надалі у бюджет міста будуть закладатися мінімальні кошти на завершення робіт з влаштування водогону, водовідведення та для впорядкування вулиць мікрорайону, а підрядник не буде належним чином проводити роботи, залишаємо за собою право вимагати згідно рішення суду компенсації.

Ремонтними бригадами Дрогобицького PEMv ВАТ «Львівобленерго» більше трьох років тому було розпочато роботи із заміни опор та ліній електропередачі. Це дуже похвально, але тим самим було повністю зруйноване та зване «проводове» радіо, яке, як показала практика, вкрай необхідне для інформування населення у надзвичайних ситуаціях, та і закон про цивільний захист населення ніхто не відміняв. Крім цього, по сьогоднішній день не зароблені перекопи. Ще недавно проводилися роботи із освітлення мікрорайону, але багато ліхтарів уже не світять, а вулиці О.Теліги, М.Леонтовича, М.Зубрицького, С.Руданського, М.Леонтовича, Є.Гребінки, Шота Руставелі, частина вул. С.Людкевича взагалі не освітлені.

Ремонт асфальтного покриття лише частини однієї центральної вулиці мікрорайону Братів Кіцилів, влаштованого ще у 90-х роках минулого століття, не проводився ніколи (за винятком вибіркового ямкового ремонту у листопаді 2009 року за кошти, передбачені на виконання депутатських запитів). Вулиця до кінця не заасфальтована, не влаштовані хідники. Про інші вулиці нашого мікрорайону вже і не кажемо і десятиліттями вони не «бачили» не те що асфальту, але і щебеню чи елементарного шутру. Через відсутність ливневого каналу з гори Тептюж, замуленість та осування внаслідок руху важкого автотранспорту інших каналів водовідведення, вода внаслідок дощів, танення снігу, заливає дороги, руйнує і без того жалюгідний стан дорожнього покриття, затрудняє пересування мешканців. Розмито два колектори, внаслідок чого виникли провалля на вул. Братів Кіцилів, які є потенційною загрозою для здоров’я і життя водіїв автотранспорту, пішоходів. Зруйновано асфальтне покриття на розвороті рейсового автобуса.

Внаслідок повені зруйновано пішохідний місток через р. Тисмениця у районі вул. С.Руданського, М.Зубрицького, підмито берег у кінці вул. Дністровської, існує загроза повалення опори лінії високовольтної передачі, що може призвести до трагічних наслідків.

На неодноразові наші звернення, один раз на тиждень, комбінатом міського господарства вивозиться тверде побутове сміття, та не з усіма мешканцями укладені договори. На території мікрорайону виникли стихійні сміттєзвалища, які і по сьогоднішній день не ліквідовані.

У цілому мікрорайоні Млинки не має жодного соціально-культурного закладу. У свій час у нас був філіал бібліотечної системи, але на початку утворення незалежної України був закритий, а будівля повернута власнику. Не має жодного облаштованого дитячого чи спортивного майданчика.

Ми, мешканці мікрорайону Млинки, у який входять вулиці Братів Кіцилів, Дністровська, Є.Гребінки, Кирило-Мефодіївська, Л.Мартовича, М.Леонтовича, М.Зубрицького, О.Теліги, П.Дорошенка, С.Людкевича, С.Руданського, Ріпницька, Шота Руставелі, що нижче підписалися, звертаємося до вас з проханням вжити всіх заходів щодо вирішення наших проблемних питань. А саме:

1. У 2010 році завершити роботи із забезпечення мешканців мікрорайону питною водою та водовідведенням. До пуску водогону, забезпечити безперебійний підвіз питної води.

2. Зобов’язати підрядну організацію провести асфальтування перекопів та благоустрій зруйнованої території.

3. Розпочати переговори з власниками нафтопереробного комплексу «Галичина» щодо добровільної проплати за проектно-кошторисні документації з підключення води, так як отруєння колодязної води виникло через незаконну

діяльность цього підприємства (зокрема, злив гудрону).

4. Відновити роботу «проводового» радіо.

Ліквідувати стихійні сміттєзвалища (гора Тептюж, берег р.Тисмениці, напроти цвинтаря та ін.).

5. Відновити місток через р. Тисмениця у районі вул. С.Руданського, М.Зубрицького.Здійснити роботи з укріплення берегу у кінці вул. Дністровської та О.Теліги, на початку вул. Братів Кіцилів, упродовж всієї вул. Кирило-Мефодіївська.

6. Провести роботи з ліквідації провалів, ремонту ливневих колекторів, дорожнього покриття вулиць, очищення каналів.

7. Виділити місця для влаштування спортивних та дитячих майданчиків у районах вулиць С.Людкевича, Шота Руставелі, Кирило-Мефодіївської.

8. Провести роботи з освітлення вулиць О.Теліги, М.Леонтовича, М.Зубрицького, С.Руданського, М.Леонтовича, Є.Гребінки, Шота Руставелі, частина вул. С.Людкевича, Дорошенка.

9. У випадку ігнорування наших законних вимог залишаємо за собою право звертатися у відповідні судові та правоохоронні органи щодо вирішення життєво необхідних питань мікрорайону Млинки по суті.

Джерело: Іван Тихий

Leave a Reply