Захистімо нашу святиню від руйнування!

Звернутися у газету мене спонукала тривога з приводу занедбання площі біля пам’ятника Т,Шевченку. По правді кажучи, це було чи не єдине місце, що прикрашало Дрогобич, а сам пам’ятник – чи не найкращий в Україні.

Але впродовж останніх років іде швидке руйнування цієї площі. Через відсутність у центрі міста будь-яких міліцейських патрулів там розікрали гранітні плити із парапетів. Усі газони довкола площі витоптані через негідну поведінку водіїв приватних таксі. Вони, пересуваючи лавки, які використовують для «відпочинку», понищили зелені насадження.

Крім того, щоб урізноманітнити час, таксисти грають у карти, а їхні дії супроводжуються голосними коментарями з матюками. Я вважаю, що це негативно впливає на молодь, та й старшим якось не по собі. Шкода, що на зауваження перехожих водії лише віджартовуються.

Зауважу, що з приходом весни виникне ще одна загроза руйнації площі. Адже підлітки, переповнені молодечею енергією, зі своїми скейтами окупують площу навколо пам’ятника і влравлятимуться у стрибках з викрутасами так, що звук ударів і ляскіт чути буде, мабуть, і в ратуші, Але ж сама бруківка та й плитки біля пам’ятника, напевно, не розраховані на такі навантаження! Чи не спричинить це тріскання цементу, а потім і плиток? Звичайно, дітям нема де подітися, але ж «брати штурмом» пам’ятник теж не вихід! А стрілянина петардами..

Уже тривалий час поряд з пам’ятником розташованІ, як символи безгосподарності і недбалості міської влади, занедбаний кінотеатр «Прометей» і недіючий – майже смітник – фонтан. Де ж дивиться армія урядовців з ратуші? Та й існує у місті «Просвіта», «Союз українок», які повинні би звернути на це увагу, захистити нашу святиню від руйнування! У розв’язанні цього питання вкрай необхідне адміністративне втручання.

3 повагою Ольга МЄЛЬНИЧУК

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply