У Трускавці реалізовуватимуть проект з роздільного збору сміття та його утилізації за 1,2 млн євро

Міський голова Трускавця Лев Грицак та міський голова міста Томашов Любельський (Республіка Польща) підписали протокол про наміри. У ньому, зокрема, зазначається, що міські голови мають однакові проблеми з утилізації сміття та бачать шляхи їх спільного вирішення.

За словами Лева Грицака, для того щоб реалізувати такий проект в рамках програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна», яка з цього року починає фінансувати інфраструктурні проекти, потрібний партнер як з української сторони, так і з польської. Найкраще поєднання партнерів, які мають однакові проблеми. Трускавець та Томашов Любельський дійшли до однієї технології збору та утилізації сміття. В обидвох містах необхідно поставити сміттєсортувальні станції, які будуть відсортовувати відходи для переробки та утилізації.

«Наші польські партнери в даному випадку пішли вперед. Вони розпочали будівництво сміттєсортувальної станції, і вже закінчують будівництво. Наші партнери основні кошти вже отримаоли. Нам в Трускавці потрібно починати з нуля. Тому проектні кошти будуть розподілятися таким чином: Трускавець отримає 1,2 млн євро, Томашов Любельський – 0,3 млн євро. Польські партнери ці кошти витратять на закупівлю обладнання для подрібнення вторинної сировини», – зазначив Лев Грицак.

Джерело: Західна інформаційна корпорація

Leave a Reply