Крик душі

Міністру МВС України п.Луценко Ю.В., Начальнику ГУ МВСУ у Львівській області п.Пісному В.М.
Заява-скарга на бездіяльність керівництва Дрогобицької міліції

Нашу сім’ю в ніч з 8 на 9 липня 2008 року спіткала страшна непоправна трагедія – в Парку новонароджених на вул.В.Великого в м.Дрогобичі Львівської області бандитами та катами-нелюдами було по-звірячому закатовано та вбито нашу єдину 19-ти річну донечку – Христину Богданівну Делінкевич, студентку 4-го курсу Дрогобицького педагогічного університету.

Вже цього ж дня (9 липня 2008р.) було затримано працівниками Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Львівській області п’ятьох молодих осіб, причетних до вчинення злочину. Про це свідчить інформація, яку подала преса, що у вбивстві моєї дочки підозрювалися П’ЯТЕРО молодих осіб (газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина» від 1 січня 2009р.) Саме тоді, проводячи розслідування по гарячих слідах, були підстави вважати причетним до вбивства моєї донечки родича одного із міліцейських чиновників (за оперативними зведеннями, що надходили до слідчого по справі, останньому прізвище було відоме). Про це свідчать зокрема наявні документи в матеріалах кримінальної справи (справа №1 – 30/09), слухання якої на даний час проводиться Львівським апеляційним судом .

Але вже через добу всі затримані особи за фактом вбивства моєї донечки були випущені на волю із Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області (м.Дрогобич, вул.Стрийська,22). Ці особи були звільнені з-під варти без належного відповідного фіксування у Книзі затриманих та документального фіксування проведення інших процесуально-слідчих дій, передбачених законом.

У різних інстанціях вважають, що не можна однозначно встановити, чи був цей прикрий випадок зі сторони Дрогобицьких міліціянтів простою халатністю, а чи добре спланованою акцією. Але я, потерпіла, переконана, що це було сплановано та зрежисовано особами, які добре знаються на тонкощах міліцейської роботи, і керівництво та посадові особи Дрогобицької міліції вчинили службові злочини, оскільки прямо причетні до покриття злочинців. Адже на той час начальник Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Л/о Д.Гусашвілі і не збирався з цього приводу проводити будь-яке службове розслідування.

Про вищенаведене зазначалось і в офіційних повідомленнях, що були опубліковані в пресі (яка надавалася з відома керівництва Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області). Зазначалося таке: 9 липня 2008 р. у Парку новонароджених на вул.В.Великого знайдено труп 19-річної дрогобичанки і керівник Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області Д.Гусашвілі запевнив, що будуть докладені всі зусилля, щоб розкрити цей злочин (газета «Галицька Зоря» від 11.07.2008р.).

У скоєнні злочину підозрювалися П’ЯТЕРО молодих осіб (газета «Високий Замок плюс Дрогобиччина» від 1 січня 2009р.), а у звіті Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області (керівник п.Гусашвілі), за підсумками роботи за 2008р., було підтверджено, що у 2008р. було зареєстровано П’ЯТЬ вбивств і П’ЯТЬ з них розкрито (газета «Галицька Зоря» від 29.01.2009р.).

Проте в процесі проведення слідчих дій, які починали здійснюватись Дрогобицькою міліцією, в поле зору вже Львівської міліції, якій було доручене проводити подальше розслідування по нашій справі, потрапив чомусь тільки один підозрюваний – Р.В.Чайківський. Як видається мені, «сильний міліцейський свояк» не зміг захистити всю зграю вбивць і вирішив «здати» органам слідства одного, вже згадуваного Р.В.Чайківського.

За результатами слідства було затримано та пред’явлено обвинувачення лише Р.В.Чайківському та матеріали кримінальної справи скеровані до Апеляційного суду Львівської області, де на даний час розглядається кримінальна справа за обвинуваченням Р.В.Чайківського, 1987р.н., у скоєнні злочинів, передбачених ч.4 ст.152, ст.15 – ч.3, ст.153 КК України (справа №1 – 30/09). А матеріали щодо іншої не встановленої слідством ОДНІЄЇ особи (чи ЧОТИРЬОХ осіб!?) були виділені слідчими Львівської міліції в окреме провадження та надіслані до Дрогобицького МВ ГУМВС України у Львівській області.

Відповідно на сьогодні СВ Дрогобицького міськвідділу міліції проводиться досудове слідство в рамках виділеної в окреме провадження кримінальної справи №115-1845 щодо не встановленої слідством особи, за ознаками злочину, передбаченого п.12 ч.2 ст.115 КК України.

За вищевказаною виділеною у окреме провадження кримінальною справою №115-1845 щодо невстановленої слідством особи (чи чотирьох осіб?), за ознаками злочину, передбаченого п.12 ч.2 ст.115 КК України, посадові особи різного рангу Дрогобицької міліції переконливо радили мені для об’єктивного і всестороннього розгляду справи по суті звернутись до м.Львова з проханням про переведення розгляду цієї справи до іншого відділу міліції.

Оскільки в них з цього приводу є певні проблеми… (бо свідком і особою, яка затримувалась по даній справі, є син колишнього керівника Трускавецької та Дрогобицької міліції). Та при тому самі фактично нічого не робили, а справу просто покласти «під сукно». Про це свідчить таке:

Щодо немовби прийнятих заходів стосовно розслідування кримінальної справи №115-184. щодо не встановленої слідством особи (чи чотирьох осіб?). Як зазначається у інформаційному листі Дрогобицької міжрайонної прокуратури від 18.12.2009р., у вересні поточного року за результатами вивчення матеріалів справи у прокуратурі та виявленими порушеннями вимог законодавства при її розслідуванні, Дрогобицькою міжрайонною прокуратурою винесено постанову про порушення дисциплінарного провадження щодо слідчого СВ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Л/о Ю.М.Монастирського.

Але про будь-яке дисциплінарне провадження щодо слідчого під час мого прийому в начальника Дрогобицької міліції 24.11.2009р. жодним чином не згадувалося, а керівництву Дрогобицької міліції взагалі нічого не було відомо про те, що з березня 2009року в провадженні слідчого СВ Дрогобицького МВ ГУМВСУ у Л/о Ю.М.Монастирського знаходиться дана кримінальна справа №115-1845. Це наштовхує на думку, що притягнення до дисциплінарної відповідальності слідчого Ю.М.Монастирського було «оформлено» заднім числом, як кажуть для проформи, якщо такий факт мав місце взагалі.

Підтвердженням цього є зокрема та обставина, що у своїх інформаційних листах від 16.07.09р. та від 25.12.2009р. слідчий СВ Дрогобицького МВ ГУМВС у Л/о Ю.М.Монастирський сам «браво» інформує мене однотипними відписками, що слідство за порушеною ним кримінальною справою проводиться згідно з чинним законодавством. Хоча я зверталася з заявами безпосередньо на ім’я начальника Дрогобицької міліції. А сам слідчий за таку «успішну діяльність», хоч і був притягнутий до дисциплінарної відповідальності, за час проведення слідства навіть отримав підвищення по службі – чергове звання капітана міліції. Я вважаю це неприпустимим для посадової особи правоохоронного органу, проти якої проводилось дисциплінарне провадження.

А тому за таких обставин прошу провести всесторонню перевірку щодо наведених в скарзі фактів та за допущену злочинну бездіяльність притягнути до відповідальності керівництво та працівників Дрогобицької міліції .

Відповідно, з метою проведення всестороннього, об’єктивного та неупередженого розслідування по справі, яка вже майже рік лежить без руху в Дрогобицькій міліції, прошу прийняти рішення про передачу матеріалів даної справи до іншого відділу міліції. А, з урахуванням причетності до справи сина колишнього керівника Трускавецької та Дрогобицької міліції, справу скерувати до слідчого відділу Львівського обласного Управління міліції.
Про прийняті рішення прошу повідомити мене в передбачений законом термін.

Марія ДЕЛІНКЕВИЧ

01.02.2010р.

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply