Актор кіно живе у Дрогобичі

Днями на Венсенському кінофестивалі картина відомого українського режисера Олега Янчука «Голод-33» отримала перший приз Анрі Ланглуа. Таке визнання, без сумніву, великий тріумф, позаяк це знову-таки перший художній фільм, який знятий в Україні, що розкриває тему геноциду нашого народу.

Кінокартина викликала зацікавленість у відомих європейських режисерів, а також у власників прокату. Отже, «Голод-33» буде перекладено на 31 мову світу, і іноземні глядачі збагнуть історичну трагедію однієї із цивілізованої нації Європи.

Першим Олега Янчука привітав наш земляк Петро Ягоцький. Їхня дружба для останнього стала своєрідною перепусткою у кінематограф. Дебют дрогобичанина відбувся декілька років тому у кінострічці «Залізна сотня». Згодом Петро Михайлович зіграв роль майора НКВС у фільмі «Владика Андрей». Пішовши акторським шляхом знаного українського самородка Василя Симчича (геніальна роль Захара Беркута в його виконанні була високо оцінена кінокритиками – авт.), Петро Ягоцький ще чекає своєї головної ролі, позаяк він вміє на ходу вчитися працювати перед камерою. А про те, що це йому до снаги, навіть свідчить той факт, що його було запрошено членом журі І Міжнародного кінофестивалю «Корона Карпат», який нещодавно проходив у Трускавці. З цього приводу дрогобицькій громаді варто тільки порадіти за нашого земляка. Хай і надалі йому підкоряються висоти в кіно, а голова його нехай буде покрита лавровим вінком! Приємно, коли людина своє захоплення присвятила такому виду мистецтва, як кіно, якому він всіляко допомагає стати на ноги. За це друг Петра Ягоцького Олег Янчук завжди вдячний йому.

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply