Протидіяти повені маємо разом

Під час засідання ХХХVІ сесії Дрогобицької міської ради депутат від фракції «Пора» Тарас КУЧМА закликав виконавчу владу вжити усіх можливих заходів, щоб не допустити виникнення надзвичайної ситуації через прогнозовану Гідрометцентром повінь. Ми попросили пана Тараса детальніше розповісти про дану проблему.

– Оскільки через сильні морози цього року глибина промерзання ґрунту становить від 40-50 см, земля просто не зможе увібрати в себе воду, яка утворюється внаслідок танення товстого шару снігу. Тому на систему дощової каналізації впаде велике навантаження. На жаль, вона зараз у такому стані, що просто не дасть собі ради з великою кількістю талої води. Тому комунальним службам міста треба терміново очистити каналізаційні мережі, підмостові, водопропускні отвори, русла річок і потічків, – говорить Тарас Кучма.

– Разом з тим, закликаю усіх дрогобичан, особливо тих, які мешкають неподалік річок, посприяти в очищенні прибережних смуг та самих русел від сміття, гілок, які стають перешкодою для проходження води і сприяють підтопленню навколишніх територій. Мусимо усі разом зробити все, щоб не допустити повторення негативних наслідків, які мали місце під час повені у 2008 році. Особливо прошу громадян не засмічувати річки на територію навколо них. На жаль, несвідомі мешканці продовжують це робити, викидаючи у воду побутові відходи, особливо пластикові пляшки. Так, сильно засмічена річка Серет у районі вулиць: О.Довбуша, Вербової, Солоного Ставка, що знизило пропускну здатність річки і спричинило підвищення рівня води.

Шановні дрогобичани! Давайте діяти спільно з міською владою, щоб не допустити катастрофічних наслідків від весняної повені, – закликав Тарас Кучма.

До дрогобичан звернувся і директор департаменту міського господарства Юрій КОНДРАТЮК:

– Прошу мешканців бережливо ставитися до навколишнього середовища. Зрозумійте, що пластикові ПЕТ-пляшки та упакування практично не гниють, для їхнього розкладання потрібно понад 100 років. Не викидайте сміття у не відведених для цього місцях! Не засмічуймо ним і наших річок. У Дрогобичі вже були випадки, коли нагромадження викинутих у воду пластикових пляшок спричиняло затори на річці і рівень води підвищувався на півтора метри! Тому прошу людей не бути байдужими.

Для викидання побутових відходів існують контейнерні майданчики. І хоч на сьогодні їхня кількість у місті, як і число самих контейнерів, ще недостатнє, влада працює над вирішенням цього питання. Адже з кожним роком обсяги сміття лише зростають. Будьмо свідомими, не кидаймо пакети зі сміттям де-небудь, вони звідти нікуди не подінуться, хіба що будуть розтягнуті собаками. Не забруднюймо своє рідне місто!

Нагадую, що «Комбінат міського господарства» готовий вивезти будівельне та різноманітне негабаритне сміття. Вам достатньо зателефонувати у Комбінат і замовити автомобіль на необхідну адресу. Оплатити треба буде лише вартість пального.

Якщо ж ви стали свідками несанкціонованого вивезення сміття, записуйте номери автомобіля, фотографуйте, повідомляйте за телефоном 3-35-70. Ми будемо скеровувати комісію, штрафувати порушників. Нагадую, що віднедавна мінімальний розмір штрафу за таке порушення становить 340 грн., а максимальний – до 2500 грн.

До речі, департамент міського господарства тричі на тиждень організовує рейди для виявлення порушників «Правил благоустрою і утримання території Дрогобича».

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька зоря

Leave a Reply