Не мовчімо як німі раби…

Минулої суботи після тривалого снігопаду автомобільні дороги практично були непридатні до їзди по них. Більше того, якщо автодорожні служби ще не подбали про їхнє вчасне розчищення, то у неділю і понеділок деякі відрізки взагалі нагадували суцільну ковзанку.

І хоч водії їхали на мінімальних швидкостях, однак декому з них так і не вдалося уникнути дорожніх неприємностей. Цієї суботи вантажівка з гуманітарною допомогою із-за кордону для Дрогобицького «Назарету» застрягла поблизу с.Гаї Верхні: «фуру» знесло на бік дороги. Вирятували працівники держлісництва, котрі своїми потужними лісовозами витягнули вантажівку на проїжджу частину.

Але на цьому пригода «гуманітарної місії» не закінчилася. Біля Рихтич машина знову опинилася у небезпеці, бо на слизькій дорозі не могла видряпатися на горбок. Довелося на цей раз потурбувати уже райавтодорівців.

Та у понеділок ситуація, зокрема на трасі «Трускавець – Стрий», виглядала такою: відрізок від курорту до об’їзної дороги підсипали сумішшю з піска і солі, а далі аж до межі зі Стрийським районом –ковзанка зі суцільними жолобами. Вона таїла чимало сюрпризів для водіїв.

Неподалік від Діброви, де знаходиться маленький ресторанчик, водій позашляховика не впорався із управлінням і вилетів на бік дороги.

О 10 годині 15 хвилин неподалік дороги до села Бійничі жінка-водій п.В. теж не впоралася зі своїм «Рено-логан» і легко «скотилася» у кущі, що ростуть при дорозі в напряму до Стрия.

Якби дорожні служби розчистили цю смугу, то автомобіль не зазнав би ушкодження, а так, очевидно, п.В. зараз готує позов до «Райавтодору» про відшкодування збитків. На цьому ж таки відрізку і в тому ж таки напрямі за 400 метрів від згаданої НС о 14 годині 30 хвилин водія «Фольксвагена» «занесло» аж на зустрічну смугу.На його щастя, у цю мить не було нікого поблизу. Приземлилося авто на схилі шосейного полотна. Автомобіль не зазнав пошкодження.

У цьому контексті не завадило б згадати історію тритижневої давності, коли бійничани, враховуючи сумний досвід цієї траси, а при дорозі стоять декілька хрестів на місці колишніх жертв автоаварій, вирішили позрізати кущі, вільху. Тоді райавтодорівці, зокрема їхній керівник Тарас Галелюка, підняли рейвах на цілу область, спонукали правоохоронців та інші служби завести кримінальну справу. За посадовими інструкціями багато хто загубив совість.

Звісно, людське життя нікому не повернеш, але тоді сім’ям загиблих у аваріях, а також вчорашнім потерпілим навряд чи повернуть якусь компенсацію. Гадаю, що у нинішньому бюрократично-корупційному хаосі не політичні партії, а громадсько-просвітницькі, релігійні організації мають голосно заявити про те, яким має бути громадянське суспільство і які справедливі закони мають панувати в ньому. І ще таке: чомусь від межі Стрийського району дороги до Стрия нібито знаходиться в іншій державі. Її вчасно розчистили, і сніг під плюсовою температурою розтанув…

Джерело: Галицька Зоря

Володимир Турмис

Leave a Reply