Чи законно зросла квартплата в Дрогобичі?

Про громаду в нас згадують під час виборів, а в проміжку між ними можновладці всіх рівнів намагаються відгородитися від неї. Між тим, “Дрогобицька громада” (з такою назвою в нас діє міське об’єднання громадських організацій), яка є асоційованим членом ВГО «Народна Палата України», нагадує про себе, вимагає звернути увагу, змусити владу прислухатися до своїх пропозицій. Не одного в ратуші це дратує, мовляв, сунуть свого носа не туди, де треба. Вже й до квартплати дісталися…

Так, дісталися й навіть пропонують виконкому відмінити, прийняті ним же рішення №167 від 24.06. 2009 р. та №281 від 17.09. 2009 р. про розроблення та впровадження тарифів для населення з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій Дрогобича.

Чиновники ж не можуть їх просто “відфутболити” навіть з тої причини, що вимоги “Дрогобицька громада” ставить юридично обгрунтовано. У зверненні до мера Миколи Гука, зареєстрованому ще 16 грудня 2009 року, громадське об’єднання доводить, що своє рішення виконком прийняв на підставі не діючої постанови Кабміну № 560 від 12.07.2005р., оскільки в той час уже діяла інша постанова Кабінету Міністрів України від 20.05.2009р. №529.

Отакої! Виходить, що тарифи на квартплату виконком підвищив незаконно? Як таке могло трапитися? Можливо, рішення не пройшло юридичної експертизи? Чи, може, в юридичному відділі не помітили появу нової постанови Кабміну? Як би там не було, та якщо вже з’ясувалося, що допущена така помилка, треба її негайно виправляти.

Натомість у департаменті міського господарства подумали, що помилка є просто технічною, як зайва кома чи не поставлений дефіс в якомусь із речень. У своїй відповіді “Дрогобицькій громаді” вони наголошують: “При цьому, на жаль, при підготовці для розгляду рішень виконкому допущено прикру технічну помилку щодо посилання на постанову Кабміну від 12.07.2005 р. замість подібної, але діючої в даний час постанови Кабінету Міністрів України від 20.05. 2009 р. №529 . На наступному засіданні виконкому цю технічну помилку буде виправлено, а її наявність не може бути підставою для того, щоб прийняті рішення вважати нечинними”.

Голова об’єднання громадських організацій Богдан Юзефів натомість переконаний, що ця “прикра технічна помилка” наробила багато прикростей жителям Дрогобича.Жителі багатьох будинків, -говорить він, – фактично платять за не існуючі послуги. Ми їм допомагаємо на цілком законних підставах відновити справедливість, змінити розміри квартплати, привести її у відповідність з тими послугами, які надає будинкова управа.

Наразі до нас зввернулися жителі одного будинку на вул. Стрийській, на вул. Княгині Ольги та кількох на вул. Самбірській. Якщо міська влада не перегляне своє ж рішення, таких звернень ставатиме щоразу більше.

Тому ми звернулися до міського голови зі заявою від 22.01. 2010 р., в якій попросили його посприяти проведенню громадської експертизи рішень виконавчого комітету Дрогобицької міської ради №167 від 24.06.2009 р. та №281 від 17. 09.2009 р. про розроблення та впровадження тарифів для населення з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій житлового фонду Дрогобича

Рішення про підвищення тарифів на квартплатуДрогобицький виконком прийняв на підставі
не діючої постанови Кабміну.

Порядок проведення громадської експертизи чітко прописаний постановою Кабінету Міністрів України №976 від 5 листопада 2008 р. І якщо в будинкових управах є розрахунки тарифів по кожному будинку, документи, які засвідчують погодження тарифів споживачами та проведення громадських слухань по кожному будинку, а також дані про кількість укладених договорів, то провести експертизу елементарно просто. В такому разі керівники будинкових управ та департаменту міського господарства, тикнувши пальцем удокументи просто сказали б: “Пане Юзефів, вам нема чим зайнятись?” Але ж не кажуть…

Департамент міського господарства натомість зробив хитромудру відписку, яку завершує так: “У зв’язку з цим департамент міського господарства спільно з будинковими управами міста проводить підготовчу та організаційну роботу щодо сприяння проведенню громадської експертизи згідно звернення ДМОГО “Дрогобицька громада”.

А поки влада зайнята такою серйозною “підготовчою та організаційною роботою”, нам залишається спільно з “Дрогобицькою громадою” та ВГО «Громадська позиція» зайнятися просвітницькою роботою – вчити жителів багатоповерхівок, як на законних підставах не платити за неіснуючі послуги.

Іван Швед

Вільне слово

Leave a Reply