Хто спіймає корупціонера на гачок?

Авторитетним аналітикам, експертам, котрі спеціалузуються на корупційних тенденціях у країнах світу, щодо України не доводилося вести значну пошукову роботу. Позаяк всі протиправні діяння наших вітчизняних держслужбовців різних рангів буквально лежать на поверхні.

Витоки цього зла беруть свій початок ще на початку новітньої історії України, коли стали приживатися корупційні схеми. Згадаймо Чорноморський флот, відтак рейдерські атаки на слабкіші колективи. Якби правосуддя тоді зайняло чітку державну, а не споглядальну позицію, то можна було б у зародку викорінити це лихо. Не сталося. А далі пішло, поїхало…

Через десять років купка спритних ділків, потураючи всі закони і мораль, оформили свій статус мільйонерів, мільярдерів. І тут корупція набуває шалених обертів. Вона починає торкатися всіх сфер народногосподарського комплексу держави і за принципом риба гниє з голови міцно вкорінюється на регіональному рівні.У поле зору підозрілих у корупційних діяннях потрапляють уже керівники районної ланки – від голів РДА до війтів.

Суспільство очікувало, що врешті-решт буде поставелний міцний заслін корупції уже при керівництві державою Віктора Ющенка. Але не так сталося як гадалося. Україна міцно утвердилася на перших корупційних позиціях у світі. А дивні призначення людей без освіти у вищі ешелони влади породили у суспільстві не лише подив, а й своєрідну образу…

Нині рівень корупційних апетитів дещо знизився. Схильні до легких грошей посадовці причаїлися, бо бояться потрапити під гарячу руку нової влади. Можливо їх налякала нещодавня конкретна вимога глави держави В.Януковича до працівників прокуратури України щодо негайного наведення порядку.

Хоча дехто з молодих фахівців фіскальних органів, зокрема нашого міста, і далі продовжує свою посаду використовувати для збагачення. Наприклад, декілька днів тому двоє співробітників-правоохоронців вилучили неліцензовану програму підприємця, колектив якого складався лише з трьох працівників, бо мовляв така діяльність нанесла державі великої шкоди.

Спершу чоловік розгубився, бо «візитери» професійно підвели його діяльність під статтю, але, проконсультувавшись зі столичними адвокатами, став почуватися впевнено. Тоді перші запропонували останньому просту схему: владнати тепер уже «конфлікт» , відповідно компенсувавши їм за такий послух. Чим завершиться ця історія, невідомо, позаяк скривджений чоловік не хоче ламати долі молодих людей. Словом, він їх пожалів. Можливо, це їхній перший невдалий досвід і нехай буде останнім.

Журналісти часто відають про факти корупційних діянь тих чи інших людей. Проте існує так звана презумпція невинності, тому доводиться часто використовувати езопівську мову. Розумний читач зуміє розшифрувати. Але, з іншого боку, йому образливо, що ми не озвучуємо їхні імена. Вони мають рацію, але в цих історіях, де пахне корупцією, шахрайством, правдиві, перевірені факти з кримінальним підгрунтям мають подавати всі фіскальні органи влади. Бо який тоді сенс з телефонів довіри СБУ, правоохоронних органів, прокуратури, суддів? Ще не оприлюднений жодний випадок, коли корупціонера, шахрая, здирника останнім часом спіймали на гачок.

А тим часом…

Минулої п’ятниці працівники міліції затримали на гарячому лікаря Дрогобицького пологового будинку п.Ц., який намагався отримати від породіллі хабар у сумі 1600 гривень.

Володимир Турмис

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply