Про застосування принципу мовчазної згоди

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва надає роз’яснення щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні», а саме, принципу мовчазної згоди.

Суть зазначеного принципу полягає в тому, що суб’єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання документа дозвільного характеру за умови, якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено. Копія опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття є підтвердженням подання заяви та документів адміністратору або дозвільному органу.

При цьому, принцип мовчазної згоди не позбавляє дозвільні органи обов’язку видати документ дозвільного характеру або прийняти рішення про відмову у його видачі.

Таким чином, копія опису прийнятих документів з відміткою про дату їх прийняття не є ідентичною документу дозвільного характеру, а тому не може бути використана для отримання наступного документа дозвільного характеру, передбаченого дозвільною (погоджувальною) процедурою.

Джерело: Державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва

Leave a Reply