Дрогобицька гімназія не спочиває на лаврах

Ще трохи і розпочнеться «гаряча» пора для випускників шкіл, гімназій та інших навчальних закладів – вступна кампанія-2010. Кожен, озброївшись певним багажем знань за кільканадцять років, зможе випробувати свої сили й показати, чого він вартує у царині науки. А поки що триває пробне тестування для усіх, хто хоче ще перед проведенням основної сесії ЗНО повправлятися у навчальних завданнях.

Як ми вже писали, на Львівщині – найбільший показник реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання в Україні. Станом на 4 березня у Львівській області зареєструвалося понад 80% учнів загальноосвітніх навчальних закладів від очікуваної кількості. Серед них і випускники Дрогобицької гімназії, яка з року в рік приємно дивує тим, що її школярі щоразу піднімаються на сходинки п’єдесталу переможців найрізноманітніших олімпіад. А також здобувають високі бали під час незалежного оцінювання знань.

Упродовж 2009-2010 навчального року гімназисти здобули вісім призових місць на обласних олімпіадах. До числа лідерів ввійшли: Віктор Новожилов (правознавство), Сергій Стефанів (математика), Андрій Стельмах (математика, хімія), Любов Винницька (економіка), Ігор Хорощенко (фізика, хімія), Остап Бараняк (фізика). Вагомим здобутком гімназії є й те, що вона у «золотій сотні» навчальних закладів України, учні яких під час ЗНО набрали високі бали – від 173 до 200. Взагалі, у сотню кращих увійшли вісім закладів Львівщини, й практично всі вони – гімназії.

«Вік живи – вік учись» – заповітне правило не лише гімназистів, але і їхніх вчителів. Про це свідчить факт, що наставники юних талантів також не пасуть задніх, змагаючись у знаннях з іншими педагогами. Це довела пані Оксана Сливінська – вчитель правознавства і історії Дрогобицької гімназії. Її педагогічний досвід налічує 19 років. Вона стала переможцем обласного конкурсного марафону в номінації «Правознавство», набравши за підсумками кількох етапів 126 балів. Спершу вчителька представила на розсуд журі обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти свою роботу, а потім писала контрольну з правознавства. Крім того, показала майстер-клас проведення уроку, розробила план заняття і під пильним оком журі провела урок у Львівській правничій гімназії на високому рівні. Випередивши свою суперницю на п’ять очок, Оксана Сливінська стала найкращим педагогом-правознавцем Львівщини. До того ж, вона не збирається зупинятися на досягнутому, а братиме участь у всеукраїнському конкурсі «Учитель року».

Найбільшу роль у формуванні рейтингу будь-якого навчального закладу, звичайно, відіграє його керівник. Так і в Дрогобицькій гімназії директор Іван Іванович Лепкий, Заслужений вчитель України, добре усвідомлює ту високу місію, яка йому присуджена долею у професійній діяльності. Поспілкувавшись з ним, журналісти дізналися, що Іван Іванович – далекий родич видатного українського письменника Богдана Лепкого. Тому він довго виношував у своєму серці ідею створити музей митця. І ось задум втілився у реальність. Тепер, завдяки його зусиллям і сприянню, у гімназії відкрита кімната-музей Богдана Лепкого. Налагодивши тісні контакти з мистецькими закладами інших міст, керівнику гімназії вдалося розмістити унікальні експонати з Тернополя і Бережан на стендах музею.

Поділився з нами Іван Іванович і своїми радощами щодо високої результативності гімназистів під час ЗНО-2009, представивши для ознайомлення таблицю із навчальними підсумками минулого року. Коли ми порівняли результати тестування учнів гімназії з результатами тестування випускників інших навчальних закладів, то побачили, що гімназисти на цьому фоні значно вирізняються з-поміж інших.

Тож побажаймо Івану Івановичу Лепкому, дрогобицьким гімназистам і педагогічному колективу закладу подальших успіхів у навчальній, педагогічній і керівній діяльностях, а також сили, наснаги і наполегливості у досягненні поставленої мети.

Ірина МИХАЦЬ

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply