Націоналістка Пагутяк про Фаріон: я сприймаю її як провокатора

Пагутя́к (Москалець ) Гали́на Василівна. Народилася 26 липня 1958 р. в с. Залокоть Дрогобицького району на Львівщині, згодом родина переїхала у село Уріж.

Тато Галини Василівни — Василь Пагутяк, мама — Іванна Басараб. Наймолодша з трьох доньок в сім’ї.
Вважає себе нащадком молдовського господаря Дракули (Влад Цепеш або як ще його називає Галина Пагутяк Влад Басараб [1]).
Закінчила українську філологію Київського державного університету ім. Т. Шевченка (тепер – Київський національний університет ім. Т. Шевченка). Працювала у школі, у Дрогобицькому краєзнавчому музеї, приватній школі, Львівській картинній галереї. Член Національної спілки письменників України. Живе у Львові.

Книги:
«Діти» К.: Радянський письменник, 1982 ( Діти (роман); Повість про Марію і Магдалину; Лялечка і Мацько; Філософський камінь (роман) )
«Господар» К.: Радянський письменник, 1986 ( Господар (фантаст. роман); Соловейко (повість) )
«Потрапити в сад» К.: Молодь, 1989 ( Компроміс (роман);Трагічні оповідання (цикл) )
«Гірчичне зерно» К.: Радянський письменник, 1990 ( Повісті )
«Записки Білого Пташка» К.: Український письменник, 1999 ( Смітник Господа нашого (роман); Радісна пустеля (роман); Записки Білого Пташка (повість) )
«Захід сонця в Урожі» Л.: Піраміда, 2003 ( Романи: Смітник Господа нашого;Книга снів і пробуджень. Повісті: Захід сонця в Урожі та інші )
«Писар Східних Воріт Притулку» Л.: Піраміда, 2003 ( Роман )
«Королівство» Тернопіль: Джура, 2005 ( Роман )
«Втеча звірів або Новий Бестіарій» Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2006 ( Казкова повість )
«Слуга з Добромиля» Київ: Дуліби, 2006 ( Роман )
«Книгоноші з Королівства» Пригодницький роман. – Тернопіль: Джура,2007
«Мій Близький і Далекий Схід» Повість та есеї. – Львів, ЛА “Піраміда”, 2009

Джерело:  Вікіпедія

Націоналістка Пагутяк про Фаріон: я сприймаю її як провокатора

«Мені не подобаються радикальні методи Ірини Фаріон. Не подобається, що все це вилилося на дітей. Це виглядає як провокація справжнього українського націоналізму. Можна просто писати і говорити українською мовою – це теж націоналізм. Кожен може почати змінювати з себе, але не з діток», – зазначила 24 березня на літературному вечорі у кав’ярні-книгарні «Кабінет» у Львові письменниця, лауреат Шевченківської премії Галина Пагутяк.

“Якщо в націоналізмі немає гуманізму, то мені не подобається такий націоналізм”, – зазначила Галина Пагутяк, яка називає себе “націоналісткою і пацифісткою”.

Нагадаємо, 19 лютого цього року львівський мовознавець, політик Ірина Фаріон дітям старшої групи львівського дитячо-навчального закладу №67 пояснювала про культуру української мови та про те, як правильно звертатися один до одного, і чому неправильно говорити “Міша”, “Наташа”, “Альона”. Цей візит у дитсадок викликав значний резонанс.

Джерело: Zaxid.net


Лауреат Шевченківської премії стане ще й Почесним громадянином Дрогобицького району

4 березня Указом Президента України Віктора Янукович, на підставі подання комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, 11 творчим особистостям нашої держави присуджено премію Кобзаря. Серед нагороджених – і наша землячка, уродженка с.Урожа, 51-річна Галина Василівна Пагутяк (Москалець). Це високе визнання вона отримала за книгу прози «Слуга з Добромиля».

Урочистості відбулися у Каневі. Одним із перших її привітав міністр культури і туризму України Михайло Кулиняк, батьки якого походять із Мокрян.

Як зазначив голова Дрогобицької районної ради Леонід Литвин, це перший лауреат Шевченківської премії з нашого регіону. Тож, пані Галина є нині другим кандидатом для отримання звання «Почесний громадянин Дрогобицького району». Три роки тому така нагорода і визнання випали на долю вихідця із Бійнич Василя Кравця, котрий за власний кошт у своєму рідному селі побудував церкву.

Джерело: Галицька Зоря
Володимир Турмис

Leave a Reply