Суддя КСУ – дрогобичанка Ярослава Мачужак

Ярослава Мачужак до того, як перейти на роботу в КС, дев’ять років працювала у Верховному суді. Джерела в секретаріаті президента характеризують Мачужак як “помірковану порядну людину, суддю з великої літери”.

Джерело: Українська правда

Суддя Конституційного Суду України Ярослава Василівна Мачужак народилася 1 квітня 1956 року в селі Довге Дрогобицького району Львівської області в робітничій сімї.

PM674image001

Ярослава Мачужак

Трудову діяльність розпочала 1973 року колектором польової експедиції інституту “Укргіпроводгосп”, згодом працювала термістом на Дрогобицькому долотному заводі. 1978 року закінчила Київський книготорговельний технікум, 1983 року юридичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка.

У 1983 році стажист Бориспільського міського народного суду Київської області. Протягом 1983-1992 років працювала на Київщині народним суддею Припятського міського народного суду та народним суддею Вишгородського районного народного суду.  З 1992 року суддя Київського обласного суду, з 1996 року суддя Верховного Суду України.

У листопаді 2005 року на VII зїзді суддів України призначена суддею Конституційного Суду України.

Присягу склала 4 серпня 2006 року.

Ярослава Мачужак суддя вищого кваліфікаційного класу, заслужений юрист України, нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради України. Брала участь у розробці Регламенту Верховного Суду України.

Джерело: Конституційний суд України

За версією журналу “Фокус” у 2009 році Ярослава Мачужак посіла 27 місце в рейтингу  “100 самих впливових жінок України”.

Джерело: Фокус

Leave a Reply