«Каменяр» наразі не продають

30 березня відбулось перше засідання позачергової ХХХІХ сесії Дрогобицької міської ради. Депутати зібралися для розгляду земельних питань, але вирішили доповнити порядок денний обговоренням кількох інших проблем. Зокрема, народні обранці виявили бажання, щоб міський голова прозвітував, як відбувається прибирання міста, чому незадовільно вивозять сміття, а також яким чином виконавча влада протидіє приватизації майнового комплексу «Універмаг» за рішенням суду.

Та Микола Гук того дня двічі на певний час залишав сесійну залу. Спершу він їздив на Стебницький ДГХП «Полімінерал», а згодом на стадіон «Галичина», які оглядала делегація Кабміну та облдержадміністрації. Тож через зайнятість мер уник звіту, який внесли до порядку денного за його відсутності, до того ж депутати не мали заздалегідь підготовлених проектів рішення з цих питань.

За відсутності міського голови засідання вела секретар ради Алла Гладун. Під її керівництвом депутати прийняли звернення до перших осіб держави з вимогою втрутитися в ситуацію навколо приватизації шляхом викупу майнового комплексу КПРТ «Універмаг». Міськрада стверджує, що рішення Господарського суду у Львівській обл., яким раду зобов’язують продати ЦМК КПРТ «Універмаг» нібито колективу підприємства, було прийняте в інтересах двох зацікавлених осіб – засновників ТзОВ «Універмаг К», котре на сьогодні до колективу не має жодного стосунку.

Своїм рішенням суд позбавляє міську раду, яка представляє дрогобицьку громаду, права розпоряджатися її майном. Таким чином громада може втратити близько 10 млн.грн., які б пішли на вирішення нагальних міських проблем. Тож Дрогобицька міська рада у зверненні вимагає захистити законні права місцевого самоврядування як органу територіальної громади.

Серед інших земельних питань сесія затвердила мінімальну ціну продажу на аукціоні вільної земельної ділянки на вул.Академіка Сахарова (навпроти ДЮСШ) – 2 млн.грн. Натомість зняли з розгляду на докладніше вивчення проект рішення щодо виділення земельної ділянки на початку вулиці М.Грушевського (біля пам’ятки архітектури Житниця-шпихлір) під будівництво храму для громади УПЦ КП. Як виявилося, ця земля не є вільною, оскільки закріплена за музеєм «Дрогобиччина». Присутність у сесійній залі і запальна промова владики Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП, єпископа Матфея не допомогли йому переконати депутатів виділити земельну ділянку під храм. Швидше за все, після повторного розгляду цього питання у комісіях громаді УПЦ КП запропонують підшукати інше місце для зведення церкви.

Цілий шквал емоцій викликав розгляд питання про затвердження експертної оцінки вартості кількох об’єктів, які підлягають приватизації. Серед них – книгарня «Каменяр». Експерти оцінили її у 735 тис. 981 грн. (3094 грн. за 1 кв.м). Однак депутати Віра Байса («Наша Україна», НРУ), Ольга Сятецька («Наша Україна»), Володимир Кулина («Пора») закликали своїх колег не продавати приміщення, оскільки книгарні там після приватизації швидше за все не буде. Вони просили звернути увагу на заяви дрогобицької інтелігенції, товариства «Просвіта», «Союзу Українок», Координаційної ради Блоку національно-демократичних сил Дрогобиччини, котрі протестують проти продажу книжкового магазину. Врешті-решт питання про затвердження експертної оцінки поставили на голосування. «За» підняли руки лише 17 депутатів, тобто рішення не було ухвалене і процес приватизації поки що призупинився. Як події розгортатимуться далі – покаже час.

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька Зоря


Leave a Reply