Російський олігарх з Дрогобича

Віктор Феліксович Вексельберг народився 14 квітня в 1957 році в місті Дрогобич, Західної України. У 1979 році закінчив Московський інститут інженерів транспорту. З 1990 року Віктор Вексельберг є головою “Ренова”, провідної російської компанії з управління активами.

Untitled2У 1996 році Віктор створив  ВАТ “Сибірсько-Уральська алюмінієва компанія” (СУАЛ) і виступав в якості президента компанії до 2003 року, допоки не став головою ради директорів Групи СУАЛ.

У 1998-2002 роках Віктор Вексельберг був відомий як заступник голови ради директорів в Тюменської нафтової (ТНК), пізніше він створив спільне підприємство з British Petroleum. Сьогодні він є членом ради директорів ТНК-ВР.

За підсумками 2001 Вексельберг лідирує у рейтингу генеральних директорів підприємств кольорової металургії. У тому ж році він був визнаний одним з кращих підприємців і корпоративних менеджерів в Росії.

У 1990-х роках інтереси Віктора Вексельберга поширюються від нафти і газу до будівництва доріг. Ключовими напрямками його бізнесу є:

1. 1. Сирі нафтопродукти і газ (ТНК, третя за величиною в Росії нафтова компанія, і такі фірми, як “Сиданко”, ОНАКО, “Славнефть”, “РУСИА-Петролеум”, ЗАТ “Роспан)

2. Виробництво металевих руд, виробництво кольорових металів (“СУАЛ”, ВСМПО, світовий лідер у виробництві титану, алюмінію, магнію і нікелю, продукції)

3.Виробництво харчових продуктів (Іркутськпіщепром – компанія харчової промисловості в складі 15 фірм, таких як Брянський м’ясопереробний завод, найбільший пивоварний завод у Східному Сибіру та ін)

4. Торгівля в харчовими продуктах (м’ясо, птиця, молочні продукти)

5. Транспортний бізнес (великий пакет акцій двох найбільших портів Росії – в Приморському краї і Туапсе, аеропорт Кольцово,)

6. Диспетчерські операції (Ренова)

7. Виробництво і розподіл електроенергії

8. Видобуток вугілля (вугільний комплекс Богатир і Північний в Казахстані)

9. Виробництво машин та устаткування (дизельні двигуни, газові турбіни, бурові установки)

10. Будівництво та ремонт доріг

11. Виробництво хімічних речовин

12. Оптова торгівля хімічними речовинами

13. Банківська діяльность

Віктор Вексельберг, проявляє інтерес до іноземної власності дисципліни: він нібито придбав кілька підприємств в Угорщині, Чорногорії, Монголії і Туреччини. Він керує і контролює діяльність Access Industries, що базуються в США.

В даний час Віктор Вексельберг є головою ради директорів “Ренова і є членом правління” РУСИА Петролеум “. Вексельберг є діючим академіком Міжнародної академії наук екології і безпеки життєдіяльності.

Віктор любить читати книги, особливо вірші. Борис Пастернак улюблений поет.
Віктор Вексельберг, одружений, має сина і дочку.

Джерело:  www.russia-ic.com

Leave a Reply