Молода дрогобичанка перемогла президента

Так, справді 29-річна дрогобичанка Марія Радевич перемогла Віктора Януковича. Досі невідомо, хто в лютому запропонував її кандидатуру на участь в конкурсі “Людина місяця”, але найбільше голосів мешканців України дісталося їй. Друге місце зайняв… президент України. Чому ж вона перемогла? Мабуть, тому, що справді доклалася до покращення демографічної ситуації в Україні. І не на словах, а на ділі.

Хоча Марійка живе в Дрогобичі, але у селі Грушів, де живуть її батьки і куди вона поїхала перед Великоднем, її знають, і кожен залюбки показує дорогу до хати її батьків.

– Яка Марійка? Ця щаслива мати? Ото має ласку від Бога! – говорили перехожі.

В хаті батьків Марійці трохи легше. І місця більше, і старші діти можуть на подвір’ї досхочу бігати, не будячи молодших, і батьки допоможуть, коли треба. На перший погляд молоду жінку важко назвати щасливою мамою, радше втомленою, але коли вона бере на руки когось з наймолодших дітей, в її очах спалахують особливі вогники, що підтверджують, що недаремно її так назвали – щаслива мати. А щасливий батько Володя, коли я прийшов, дрімав.

-Вибач. Задрімав. Просто цієї ночі вони були дуже неспокійні, – сказав він мені, прокинувшись, показуючи рукою на трійнят, котрі в унісон посапували.

Донедавна Марія та Володимир Радевичі мали чотирьох дітей. Нелегко, звичайно, але якось давали собі раду. Найстарший Володя вже має 8 років і ходить в другий клас. Далі Вікторія і Вероніка – мають по 5 років, і 3-річна Марійка. А коли минулого року мама почула, що знову вагітна, пішла перевіритися на УЗД, і їй повідомили, що у неї трійня, пережила справжній шок.

– Приємний чи неприємний? – запитую.

– Тоді важко було зрозуміти, але звичайно, що приємний, хоча трохи було лячно.
Шок пережив і батько Володя, коли почув новину.

– Хоча він у мене алкоголем не зловживає, але коли почув, що у нас буде трійня, було враження, наче хоче пляшку залпом випити. Стояв вражений, за якийсь час промовив: “Тепер мушу на заробітки їхати!”, – згадує його реакцію дружина.

– Я був і приємно здивований, але раптом відчув і величезну відповідальність, – пояснив Володя.
Згадка про заробітки невипадкова, адже зараз Володя тимчасово безробітній. Але прогодувати семеро дітей якось треба, тож крутиться, як може. Марійка кухар-кондитер, раніше працювала в ресторані “Берізка”, але вже довгий час з декрету у декрет перескакує.

Готувалася до пологів і народжувала Марійка в лікарні медінституту у Львові. Це ж не жарт, все таки – трійня. Перед пологами більше часу проводила в лікарні, ніж у дома. Передпологовий період та самі пологи винесли до 10 тисяч гривень, але все пройшло успішно і на світ з’явилися маленькі Софійка, Соломійка та Олежик.
А зараз у подружжя важкі дні та недоспані ночі. Марійка про заробітки чоловіка і слухати не хотіла, адже їй зараз як ніколи потрібна його допомога та підтримка. Навіть вночі вони по черзі стають до дітей – мама до 2 години ночі, а потім на зміну заступає батько і стає до дітей аж до ранку.

Важко сказати, що легше – коли маленькі плачуть поодинці, чи всі хором. Здавалося б, краще хором: поплакали і перестали. Але коли плачуть всі разом, батьки не знають, за що хапатися. Добре що батьки Марійки та Володі звістку про трійню зустріли з радістю і зараз намагаються допомогти їм, чим зможуть. Четверо старших дітей також зраділи від поповнення їх сім’ї, але діти є діти – хочуть бігати і стрибати, тож батьки мусять постійно їх заспокоювати, щоб не розбудили чи не налякали маленьких.В невеликій квартирі у Дрогобичі взагалі важко усім разом, добре що на свята поїхали в село – тут трохи легше.

Матеріально також нелегко. На одні памперси в тиждень витрачають 150 гривень, упаковка каші для немовлят, яку їм треба давати, коштує 120 гривень, а її вистарчає на три дні. Без допомоги дуже важко.
Але місто не залишилося байдужим до сім’ї з сімома дітьми. Недавно в гості до Радевичів завітав начальник управління праці і соціального захисту населення Дрогобицької міської ради Іван Терлецький – з квітами, тортом, а також іграшками для немовлят і трьома тисячами гривень допомоги. Міський голова Дрогобича Микола Гук також не забуває про цю сім’ю. Насамперед він старається посприяти, щоб Марії Радевич присвоїли звання “мати-героїня”. А ще скерував прохання у Львів, щоб в обласному бюджеті заклали кошти на співфінансування придбання нової пристойної квартири для багатодітної сім’ї.

– Місто свою частку грошей обов’язково відшукає для квартири цій сім’ї, – запевнив міський голова Дрогобича.
– Нам ще обіцяли оформити декрет на чоловіка. Це також нам допоможе, – сказала кореспонденту майбутня мати-героїня.

А зараз вони святкуватимуть Воскресіння Христове у колі великої родини. Родини, яка нещодавно поповнилась на трьох членів.

Орест Лещишин

Джерело: Джерела Трускавця

Leave a Reply