Міліція розігнала вуличну торгівлю

Підприємці прийшли до ратуші 15 квітня у Дрогобичі приступили до ліквідації стихійної вуличної торгівлі у центрі міста. З самого ранку працівники міліції перекрили заїзди на вулиці Шолом-Алейхема, Малий Ринок, Ковальську, де зазвичай відбувається вулична торгівля.

Нагадаємо, міський голова Дрогобича Микола Гук у понеділок, 12 квітня, на оперативній нараді в черговий раз критикував міський відділ ГУ МВС України за те, що міліція самоусунулася від боротьби зі стихійною торгівлею. А у середу Микола Гук провів нараду з правоохоронцями, на якій дав низку доручень щодо наведення у місті порядку, в тому числі й ліквідації стихійної торгівлі.

Підприємці, обурені тим, що їх виганяють з робочих місць без попередження, при йшли до ратуші, де якраз розпочала роботу позачергова ХХХХ сесія міської ради. На їхню вимогу депутати внесли розгляд цього питання до порядку денного. Однак предметної розмови не вийшло. Міський голова Микола Гук змушений був поїхати до Борислава на похорон тамтешнього мера Олега Іваницького.

А без заслуховування його позиції депутати не хотіли вчиняти якихось дій. Хоч вислухали різноманітні думки – як керівників об’єднань підприємців О.Хоміщак, Т.Литовченко, Р.Ковальчина, так і депутатів Б.Іванціва, Л.Мищатина, Р.Гамаля, В.Байси, М.Летнянчина, Р.Курчика, С.Кузьменка (директора КП «Дрогобицький ринок»), секретаря ради А.Гладун, начальника відділу економіки Р.Росохи.

Практично усі промовці зійшлися на думці, що переносити вуличну торгівлю з центру міста потрібно. Але підприємцям необхідно запропонувати інший, належно облаштований майданчик. А, як виявилося, на заасфальтованому торік майданчику біля недобудованого критого ринку на вул. П.Орлика вже залишилося мало вільних торгових місць, оскільки туди перенесли торгівлю з території автостанції №2.

На колишню стоянку автобусів РСТК ТСОУ навпроти магазину «Океан» мають переїхати буси, з яких торгують овочами-фруктами на вул. Шолом-Алейхема. Куди подітися усім іншим – питання залишається відкритим. Тому його вирішили розглянути на розширеній нараді за участю міського голови, працівників виконкому, депутатів та підприємців у другій половині дня 15 квітня.

Окрім того, на засіданні ХХХХ сесії заслухали звіт тимчасової контрольної комісії ради з питань вивчення достовірних даних, наданих ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» для визначення нормативно-грошової оцінки земель Дрогобича. Нагадаємо, що до влади неодноразово зверталися підприємці та керівники підприємств міста з проханням переглянути затверджену нову грошову оцінку, яка суттєво зросла, що вплинуло на розмір орендної плати за землю. А це призводить до занепаду малого та середнього бізнесу.

Після заслуховування звіту було прийняте рішення звернутися до ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» для проведення коригування нормативної грошової оцінки земель Дрогобича до 1 липня 2010 року. До того часу діятиму теперішні нормативи. Сесія також затвердила проведення повторного аукціону з продажу земельних ділянок на вул.. П.Орлика (2000 кв.м) та Раневицькій (600 кв.м.) 21 травня 2010 року.

А ось вето міського голови щодо чотирьох рішень попередньої сесії щодо передачі громадянам ділянок у приватну власність депутати подолати не змогли – забракло голосів (для позитивного рішення необхідно не менш ніж дві третини «за»).

Ярослав ГРИЦИК

Фото автора

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply