У 140-річницю народження Леніна у Дрогобичі планують революцію

Сьогодні, 21 квітня, у на вулицях Дрогобича порозклеювані афіші з написом «Народ не бидло! Гук – не мер» та закликом «Прийди 22 квітня о 10 год. до Ратуші і тебе побачить вся Україна (5 канал)» Внизу афіші розміщений підпис оргкомітет «Ми за місто»

Під Ратушею третій день поспіль розкладені палатки підприємців, які торгували на центральних вулицях міста, зокрема Ковальській, вул. Малий Ринок. Вони протестують проти того, щоб переходити торгувати в інші місця. Натомість міський голова Микола Гук наполягає, щоб центр Дрогобича був очищений від стихійної торгівлі.

Нагадаємо, вчора, 20 квітня, міський голова Микола Гук провів засідання виконавчого комітету міської ради, на якому прийнято рішення про визначення на вул. Володимира Великого (напроти магазину «Океан», біля ринку ТзОВ «Чагарі») майданчика для виїзної торгівлі овочами і фруктами.

Голова ГО «Спілки підприємців Дрогобиччини» Сергій Алимов заявив, що очолюваний ним колектив підприємців оформлятиме угоди з КП «Дрогобицький ринок» і переходитиме на нове місце праці. Щодо підприємців, які торгували на вул. Малий Ринок, Ковальській, їм запропоновано вільні місця на КП «Дрогобицький ринок», ринках «Чагарі», «Володар», однак лише частина їх уклали угоди з ринком, решта відмовляються переходити і продовжують стояти біля порожніх розгорнутих палаток перед Дрогобицькою Ратушею.

Попередньо на ім’я Дрогобицького міського голови Миколи Гука надійшла заява від голови ГО «Спілки підприємців Дрогобиччини» Сергія Алимова, у якій було повідомлено про те, що 16 квітня об 11 год. на площі розпочнеться акція непокори, яку підприємці проводитимуть з метою дозволу їм продовжувати оптову торгівлю овочами на вул. Шолом-Алейхема в центрі міста. На цю заяву учора, 19 квітня, була дана відповідь міського голови Миколи Гука, у якій, зокрема йдеться, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до п. 5 ч.І ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» на об’єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо.

Відповідно до п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення» торговельні об’єкти розміщуються в установленому порядку.

Відповідно до р.2.1. п. 2.1.14. Правил благоустрою і утримання території м. Дрогобича, порушенням правил благоустрою міста є самовільне встановлювання наметів, точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столів, візків, розкладачок, та і інші об’єкти пристосовані для торгівлі на об’єктах благоустрою (на газонах, тротуарах, землях комунальної власності, у скверах та парках).

Відповідно до п. 15 Правил торгівлі на ринках міста Дрогобича, затверджених Рішенням Дрогобицької міської ради від 22.10.2009 №959, забороняється торгівля продовольчими та промисловими товарами: за межами території ринків та спеціально відведених майданчиків; в лісопаркових зонах, парках, скверах, на тротуарах та пішоходних доріжках.

Підприємцям запропоновано для здійснення торгівлі на ринках міста Дрогобича у встановленому чинним законодавством України порядку звернутися до обраного ринку міста Дрогобича та оформити відповідні правовідносини.

Іван Тихий

Джерело:  drohobychanyn.io.ua

Leave a Reply