Нова модель «Центру енергозбереження»

16 квітня на базі виставкового залу «Центру енергозбереження та альтернативної енергетики» (вул.Фабрична,61) відбувся цікавий семінар. Його основною темою була презентація нової моделі діяльності Центру. Та перш ніж це відбулося, його засновник, голова товариства «Юрій Дрогобич» Володимир Кондзьолка підбив підсумки діяльності «Центру енергозбереження» за рік роботи.

P4160002Серед здобутків пан Кондзьолка виокремив розробку альтернативної «Концепції розвитку теплопостачання Дрогобича» та «Концепції системи сортування сміття для Трускавця», надання постійних консультацій населенню на тему енергозбереження, підтримку громадян у захисті їхнього права на встановлення автономного опалення, круглі столи за участю влади, керівників підприємств, політичних партій та громадських організацій регіону, проведення міжнародної конференції «Європейський досвід енергозбереження для Трускавця і регіону», участь у різноманітних форумах та конференціях тощо.

P4190008Словом, доволі численна аудиторія, яка того дня зібралася у приміщенні «Центру енергозбереження», почула і побачила багато цікавого. Та найголовніше було попереду. Присутнім запропонували ознайомитися з новою моделюю діяльності Центру. За словами Володимира Кондзьолки, відтепер, залучивши потужних гравців на ринку енергозберігаючих технологій та обладнання, у «Центрі енергозбереження та альтернативної енергетики» не просто надаватимуть консультативні послуги мешканцям регіону – що треба робити і як.

Із допомогою партнерів – виробників обладнання та матеріалів, проектантів і виконавців – людина зможе отримати повний спектр послуг: від самої ідеї до останнього підпису на документах приймання об’єкту в експлуатацію. Цей процес може тривати рік, два, п’ять… Залежно від наявності коштів. Але людину в Центрі послідовно, крок за кроком, скерують як іти до того, щоб якомога менше коштів витрачати на енергоносії. Ця модель зацікавила і всеукраїнську потужну мережу «Водна техніка», яка розглядає даний проект як пілотний щодо створення таких інтелектуальних центрів на базі мережі їхніх магазинів «Домотроніка».

P419000551Володимир Кондзьолка запевнив, що об’єднавши зусилля усіх громадських організацій та бізнесових структур регіону, які працюють в галузі енергозбереження, Центр зможе запропонувати громадянам якнайменші ціни і якнайвищу якість робіт і матеріалів для того, щоб енергозбереження почало працювати на людей. Під час презентації із цікавими доповідями виступили представники партнерів «Центру енергозбереження»: генеральний директор Асоціації теплотехнічних компаній України Денис Риндін (опалювальне та водопостачальне обладнання), один з керівників ПП «Інсталпласт ХВ» (м.Городок) Сергій Нечепуренко (виробництво пластикових труб різної конфігурації), директор ТзОВ «Грейнпласт-Карпати» (Дрогобич) Юрій Мацигін (виробництво пінопласту), представник мережі «Домотроніка» у Дрогобичі Роман Ковальчин.

P4190011А Тарас Маршалок на простому прикладі з власного досвіду продемонстрував користь від розумного впровадження енергозберігаючих технологій у типовому сільському житловому будинку. Його знайомий попросив розрахувати, що краще утепляти пінопластом – стіни чи стелю, оскільки коштів у нього вистачало на щось одне. Розрахунок тепловтрат будинку та різних варіантів утеплення продемонстрував, що обклеювання пінопластом 40-саниметрових цегляних стін дасть незначну економію газу (менше 10%), натомість утеплення ним бетонного перекриття стелі дозволить зменшити витрати на опалення приміщення майже вдвічі. Для опалення цього будинку знадобиться обладнання значно меншої потужності, а отже, економія енергоносіїв буде суттєвою.

Ярослав ГРИЦИК

Джерело: Галицька Зоря

Leave a Reply