У Дрогобичі підприємці, які вели стихійну торгівлю на вулицях міста, заблокували входи до Ратуші

Сьогодні, 23 квітня, підприємці, які вели стихійну торгівлю на вулицях і тротуарах в центрі Дрогобича, заблокували входи до Ратуші і не пускають працівників виконавчого комітету міської ради на роботу.

Міський голова Микола Гук роз’ясним пікетувальникам, що їх дії щодо блокування роботи міської ради і її виконавчого комітету є протизаконними, вкотре наголосив, що стихійна торгівля на вулицях і тротуарах заборонена чинним законодавством, нагадав про приписи державного санітарного лікаря, пожежних з приводу стихійної торгівлі в центрі міста, які є обов’язковими для виконання і попросив відійти від дверей, щоб службовці могли приступити до роботи.

Та пікетувальники стоять на своєму. Щоб розблокувати роботу Ратуші міський голова звернувся за допомогою до міліції. Правоохоронці ведуть перемовини з людьми, які блокують вхід до міської ради. Як стало відомо, підприємці зняли блокаду Ратуші і приблизно до 9.30 усі працівники виконавчого комітету змогли потрапити на свої робочі місця. Довідка. Четвертий день під Ратушею розкладені намети підприємців, які торгували на центральних вулицях міста, зокрема, Ковальській та вул. Малий Ринок. Вони протестують проти того, щоб переходити торгувати в інші місця.

Натомість, міський голова Микола Гук наполягає, щоб центр Дрогобича був очищений від стихійної торгівлі. 20 квітня на засіданні виконавчого комітету міської ради прийнято рішення про визначення на вул. Володимира Великого (напроти магазину «Океан», біля ринку ТзОВ «Чагарі») майданчика для виїзної торгівлі овочами і фруктами. Голова ГО «Спілки підприємців Дрогобиччини» Сергій Алимов заявив, що очолюваний ним колектив підприємців оформлятиме угоди з КП «Дрогобицький ринок» і переходитиме на нове місце праці. Щодо підприємців, які торгували на вул. Малий Ринок, Ковальській, їм запропоновано вільні місця на КП «Дрогобицький ринок», ринках «Чагарі», «Володар».

Однак лише частина з них уклали угоди з ринком, решта відмовляються переходити і продовжують стояти біля порожніх розгорнутих палаток перед Дрогобицькою Ратушею. Попередньо на ім’я Дрогобицького міського голови Миколи Гука надійшла заява від голови ГО «Спілки підприємців Дрогобиччини» Сергія Алимова, в якій було повідомлено про те, що 16 квітня об 11 год. на площі розпочнеться акція непокори, яку підприємці проводитимуть, щоб їм дозволили продовжувати оптову торгівлю овочами на вул. Шолом-Алейхема в центрі міста.

На цю заяву 19 квітня була дана відповідь міського голови Миколи Гука. У ній, зокрема, йдеться, що відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», на об’єктах благоустрою забороняється самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо. Відповідно до п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України від 15.6.2006 р. № 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення», торговельні об’єкти розміщуються в установленому порядку.

Відповідно до р. 2.1. п. 2.1.14. Правил благоустрою й утримання території м. Дрогобича, порушенням правил благоустрою міста є самовільне встановлення наметів, точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столів, візків, розкладачок, та інші об’єкти, пристосовані для торгівлі на об’єктах благоустрою (на газонах, тротуарах, землях комунальної власності, у скверах та парках). Відповідно до п. 15 Правил торгівлі на ринках міста Дрогобича, затверджених рішенням Дрогобицької міської ради від 22.10.2009 р. №959, забороняється торгівля продовольчими та промисловими товарами: за межами території ринків та спеціально відведених майданчиків; у лісопаркових зонах, парках, скверах, на тротуарах та пішохідних доріжках.

Підприємцям запропоновано для здійснення торгівлі на ринках міста Дрогобича у встановленому чинним законодавством України порядку звернутися до обраного ринку міста Дрогобича та оформити відповідні правовідносини.

Іван Тихий

Джерело: http://drohobychanyn.io.ua/

Leave a Reply