Хто допоможе „Верховині”, або чи болить комусь у місті культура?

1998 року – чи справді з бажанні допомогти нашим найбільшим закладам культури, чи то задля піару та іміджу вболівальника за нашу з вами духовність –тодішня міська влада Дрогобича взяла на своє утримання муздрамтеатр ім. Юрія Дрогобича та народний ансамбль „Верховина”, котрі до того мали обласний статус

Однак не змогла собі дати раду міська скарбниця утриманням таких потужних творчих колективів. І 2005 року все „вернулося на круги своя”: і театр і унікальний ансамбль знову опинилися під обласним „крилом”. Легше стало? Хіба що припинилися затримки з виплатою зарплатні. Проте ось ремонту капітального будівля „Верховин” не бачила понад двадцять років. Бракує коштів і на поточні ремонти, утримання будинку в належному стані. І в цьому не знаходить ансамбль підтримки та розуміння ні у львівських чиновників, ні в дрогобицькій ратуші. Бо, (ось вам ще один парадокс безглуздої української дійсності!) хоч колектив і має статус обласного, будівля ж належить Дрогобичу й передане „верховинцям” у повне господарське відання. Тож і футболять директора та колектив зі Львова на рідні терени й навпаки.

Добре, що своїми силами вдалося вікна поміняти, випросити грошу на ремонт частини даху над глядацькою залою (решту вже зробили власними коштами).

Творчий колектив, у складі якого 60 талановитих танцюристів, співаків і музикантів постійно активно концертує. Проте зароблених грошей явно замало. Того ж для міста (до всіх свят і урочистостей загальнодержавного та місцевого масштабу) виступають артисти безкоштовно. А місто – в постійних роздумах, чи слід закладати в міський кошторис кошти на будівлю уславленої „Верховини”. Хоча Дрогобич – єдине на теренах Заходу держави не обласне місто, що має такий колектив. До речі, він має невдовзі стати академічним.

Головний гуманітарій міста, пан-товариш Богдан Пристай мало не на кожному кроці заявляє, що дрогобицькій культурі бракує сім мільйонів гривень. А це означає, мабуть, що „Верховині” нема на що сподіватися.

А проблем, пов’язаних з будівлею, не бракує. Взяти хоча б аварійний балкон над центральним входом. Він не лише у будь-який момент може завалитися, але й балетний клас зруйнувати. На вирішення цього питання потрібно всього-на-всього 15 тисяч. І їх – тут ми америк не відкриваємо – можна взяти не з „культурного” кошторису, який так пильно стереже колишній партійно-комсомольський ідеолог, а з 200 тисяч, які щорічно виділяються на подолання надзвичайних ситуацій. Адже ситуація з балконом на будинку народного ансамблю пісні і танцю „Верховина” вже дійшла до крайньої межі.

Є в „Верховини”, як і в театру нашого, низка інших нагальних проблем, які чомусь чиновники та депутати вперто не бажають помічати.

Незабаром райці прийматимуть новий міський бюджет. Може, нарешті й вони, й пан Пристай, котрий безпосередньо відповідає за культурну політику в місті Франкової юності , нарешті обличчям повернуться до культури й перейдуть від декларацій патріотизму до конкретних справ, аби довести, що справді вболівають, за повноцінне духовне життя мешканців Дрогобича. Бо де ж мають шукати порятунку ті, хто працюють в „Верховині”, як у стінах ратуші, якій належить будівля ансамблю?

Джерело: Майдан

Leave a Reply