Казковий інфаркт

18 травня у Народному домі ім. І.Франка вирувало веселе студентське життя. Тут відбувалася фінальна гра ХVІІІ фестивалю Клубу веселих і найкмітливіших (КВН) серед команд факультетів Дрогобицького педуніверситету. Організатором шоу традиційно виступили профком студентів ДДПУ та студентське самоврядування.

Нагадаємо, що три путівки до фінальної гри виборювали 9 команд. У першій грі 15 квітня студенти факультету романо-германської філології перемогли своїх суперників з інституту фізики і математики та факультету менеджменту і маркетингу. 19 квітня команда історичного факультету здолала представників соціально-гуманітарного та факультету фізвиховання.

А 20 квітня команда факультету біології виступила краще за двох інших суперників – команд інженерно-педагогічного та педагогічного факультетів. Отож, у фінальній грі титул чемпіона виборювали команди КВН «Екстерем» (біологічний факультет), «Інфаркт» (факультет романо-германської філології) та «Істфак» (історичний факультет).

І якщо команди майбутніх вчителів історії та іноземних мов вже мають у своєму доробку чемпіонські звання, то студенти факультету біології вперше потрапили до фіналу. До речі, за попередні 17 років 5 разів найкращим у КВНі був Інститут фізики та математики («Фізматівська шпана»), 4 рази – інженерно-педагогічний факультет («Анжеліка»), тричі – факультет менеджменту та маркетингу («Мимо»), двічі – факультету романо-германської філології («Інфаркт»). По одному разу чемпіонський титул виборювали студенти філологічного («Продіджі з філфаку») й історичного («Істфак») факультетів, а також та фізичного виховання («ФіФа»). «Повіримо у казку» – таку тему цьогорічної фінальної гри обрали організатори.

У першому конкурсі під назвою «Візитка» найвдаліше жартувала команда «Інфаркт», яка й отримала найвищі бали від журі. Двоє інших суперників зібрали трохи менший очковий врожай. Після конкурсу «Розминка», в якій команди мають проявити кмітливість і за 30 секунд влучно відповісти на запитання суперника, лідера майже наздогнали студенти-біологи. З перевагою в один бал попереду був «Інфаркт», слідом «Екстрем», а ось майбутні історики відставали від першого місця вже на дев’ять балів. У конкурсі СТЕМ «Інфаркт» представив на суд глядачів дотепно змонтовану версію мультфільму «Льодовиковий період». На екрані з допомогою відеопроектора голосами студентів заговорили герої мультика, які в оригінальний спосіб вирішували проблему водопостачання гуртожитків ДДПУ.

Але оскільки абревіатура СТЕМ розшифровується як «Студентський театр естрадної мініатюри», члени журі оцінило таке новаторство не дуже щедро, адже театральної сценки глядачі так і не побачили. Цим скористалися «екстремали», які вдало обіграли на сцені казкові сни і за результатами оцінювання конкурсу вийшли у лідери з перевагою у 3 бали. Як кажуть, запахло сенсацією, команда-дебютант фіналу опинилася зам крок до чемпіонського звання. «Істфак» у СТЕМі продемонстрував сценку, у якій хлопець на певний час застряг у ліфті з двома блондинками, які за давнім стереотипом не відзначалися особливими інтелектуальними здібностями. Все вирішувалося в останньому конкурсі «Музичне домашнє завдання», темою якого була «Подорож за тридев’ять земель».

Команда «Екстрем» продемонструвала добрі вокальні здібності, при цьому зобразивши студентів-мандрівників, які потрапили на острів з дикунами. «Інфаркт» уявно переніс глядачів у сонячне Закарпаття. Там студенти збирали місцевий фольклор, знайомилися з дивакуватими звичаями і традиціями. Періодично на екрані демонструвалися кумедні телевізійні включення з різних закарпатських міст, попередньо відзняті кавеенниками на відео.

«Істфак» торкнувся теми підготовки української збірної до зимової олімпіади, на якій її спіткала невдача. Майбутні історики посміялися з проходження спортсменами медогляду, з відбору кандидатів у збірну. Частина виступу мала вигляд пантоміми під нарізані і дотепно змонтовані фрагменти пісень. Щоправда, тривала ця сценка трохи задовго. Час фінальної гри збіг швидко. Члени журі підняли вгору таблички з оцінками, і лічильна комісія оголосила ім’я чемпіона ХVІІІ студентського фестивалю КВН й володаря перехідного Кубка. Із доробком у 90 балів ним стала команда факультету романо-германської філології «Інфаркт». На 8 балів менше (хоч на думку деяких членів журі розрив мав би бути не таким значним) зібрав «Екстрем», третім фінішував «Істфак» (72 бали).

Усі учасники фіналу отримали з рук голови студентського профкому та ведучого фестивалю Ігоря Гівчака дипломи та грошові премії. Перехідний Кубок дотепники з «Інфаркту» фактично передали самі собі, оскільки здобули його вдруге поспіль. Варто відзначити активну підтримку уболівальниками своїх команд. Іноді здавалося, що ти потрапив на футбольний матч, а не на фестиваль КВН. У залі панувала атмосфера веселого святкового дійства.

Пропонуємо нашим читачам декілька підслуханих на фестивалі жартів.

*** Кінь. Корова. Баран. Свиня… А що продала твоя сім’я, щоб ти вступив в університет? («Істфак»).

*** Змій Горинич вирішив стати міським головою одночасно Дрогобича, Трускавця й Борислава. («Істфак»). *** У Доброгостові нема ні Інтернету, ні «Контактів», ні «Однокласників». Зате є сіновал – і є контакти між однокласниками! («Екстрем»)

*** Дятел застряг дзьобом у дуплі. Тепер у білочки є підвіконник. («Екстрем»).

*** Після того, як Курочка-ряба здзьобала пів мішка цементу і народилася казка про яйце, яке ніхто не міг розбити. («Інфаркт»).

*** У номінації «Найякісніший гумовий виріб» перемогла маршрутка «Дрогобич-Стебник»! («Інфаркт»).

*** Дідо – за ріпку, баба-за діда, внучка – за бабу, Жучка – за внучку, киця – за жучку, мишка – за кицю. А за кого ти голосував на виборах Президента? («Інфаркт»)

*** Мешканці Закарпаття впевнені, що після появи програми «Windows-Vista» наступною з’явиться програма «Windows- Гайта». («Інфаркт»).

*** – Дивно, як корейці – нація, яка практично не вживає алкоголю, – могли придумати машину «Dаewoo-Lanos»? – За твоєю логікою, судячи з нашої «Таврії», українці взагалі не тверезіють! (із конкурсу «Розминка»).

Ярослав Грицик, газета «Галицька зоря»

Leave a Reply