Або мер подає у відставку, або депутати здають мандати…

Запам’ятайте цю дату! Другого червня. Сесійна зала Дрогобицької міськради. після гучних словесних перепалок , які переходили в крики (мову ж бо вели про ремонт доріг) до мікрофону підійшов депутат Ігор Войтович і тихо запропонував: “Давайте не будемо сваритися, а дамо мерові термін до 1 липня. Якщо до цього часу дороги не будуть відремонтовані, поставимо питання про припинення його повноважень, або ж оголосимо саморозпуск міської ради…”  І сталося диво: депутати вітали цю пропозицію гучними оплесками.

Чи то мер їм так допік, чи обов’язки народних обранців набридли, -можемо тільки здогадуватися. Не плескала хіба Віра Байса й цим змусила інших серйозно задуматися. “Миколо Петровичу, ви не у своєму місті, й не на своєму місці”, – винесла вона вирок діючому міському голові, а катастрофічно погані стали для цього сильним та не єдиним аргументом. Миколу Гука це роздратувало не на сміх. Він пригадав усім 2008 рік, коли в казні було багато грошей, та не було його. Бо ж більшість проголосувала за дочасне припинення його повноважень. А як ці гроші потратили! Не будемо переповідати деталі цього виступу, як, зрештою, й інших. Можете уявити, якою була лексика людей, які у гніві перестали себе контролювати.

Хай пробачать мене депутати, але те, що діялося, на розпал якогось застілля, коли всі говорять голосно, дехто навіть кричить, та ніхто нікого не чує. Що ж так розізлило депутатів? Погана вулиця Стрийська, яку ремонтувало ВАТ “Аеробуд”, а тепер ВАТ “Прикарпатбуд” замість того, щоб ліквідувати недоробки, наробило цілі “котловани” нових проблем -повирізало дірки в асфальті, а вода перетворила їх на глибочезні ями? Чи, може, озеро посеред вулиці Івана Франка поблизу храму? Депутат Леонід Мищатин розповів історію, коли їхав цією вулицею й побачив дивного чоловіка, який зі закоченими штанами та рукавами бродив цією калабанею й щось шукав.

Як з’ясувалося, в калюжі він загубив номерний знак від свого авто й так кляв перед храмом владу, що, мабуть, стрясалися самі небеса. То хто ж у цьому винен? Мер? Так. Підконтрольні йому виконавчі служби? Так. Депутати? Так. Та, мабуть, найбільша біда в тому, що більшість депутатів дуже хочуть, щоб їх почули й для цього навіть часто кричать, а самі слухати не хочуть. А коли одні одних не слухають, то часто не чують мудрих пропозицій. Щоправда, одну мудру пропозицію вони почули. Але є великий сумнів, що до 1 липня дороги будуть відремонтовані, а ще більший у тому, що міська рада після цього відправить у відставку мера чи розпуститься сама.

Дмитро ФЕДАН

Джерело: Вільне слово

Leave a Reply