Дрогобицькі дороги, або як “відмивають” наші гроші

– Асфальт у воду кидають! – пролунав тривожний дзвінок в офісі голови Дрогобицької міської організації політичної партії “Громадянська позиція” Демка Тараса 1 червня 2010р. Через двадцять хвилин, озброївшись відео- і фотокамерами ми вже знаходимося на вул. Стрийській у Дрогобичі.

Здається, абсурдна ситуація складається у Дрогобичі: власники автотранспортних засобів справно сплачують збір у Держбюджет, і в сумі це – чималі гроші, однак наше вісімдесятитисячне за населенням місто “прославилося” своїм бездоріжжям аж за межі України. Чому так? Спробуємо розгадати хоч одну таємницю цієї дилеми.
(натисніть на фото для перегляду, всього в статті 4 фото)

Сотні дрогобичан та гостей міста стали свідками ненормального, навіть злочинного випадку 1 червня 2010 р. на вулиці Стрийській (поблизу стадіону) близько 16.30 год. Працівники дорожньої служби засипали асфальтом… заповнені водою і болотом дорожні ями. Цікаво, що таке “практикується” у райцентрі вже декілька років поспіль, і багато міщан були очевидцями таких неприпустимих, і, вочевидь злочинних дій дорожньої служби. Чому таке діється у древньому Дрогобичі? Хто і яке покарання несе за такі неприпустимі факти? Такі питання щораз частіше на вустах жителів франкового краю.

Питання до директора Департаменту міського господарства виконкому Дрогобицької міської ради Юрія Кондратюка:

– Хіба правильно проводиться укладка дороги?

– Спочатку фрезеруються наявні ямки на глибину 5 см, потім їх слід висушити від вологи. Після цього в якості клею краї сухих ямок змочують гарячою смолою, і аж тоді засипають гарячим асфальтом висотою, вищою на 2 – 3 см від необхідного рівня. Котком ущільнюють засипану асфальтом ямку, після чого рівні засипаного асфальту і дороги зрівнюються. Якщо рівні однакові і нема щілин – отже, вірно зроблено.

При цьому пан Юрій легким порухом руки відшарував викруткою шматок щойно утрамбованого асфальту з мокрої ділянки дороги. І таке – скрізь.

Невеличке розслідування дало відповідь на деякі запитання. Керівники міста укладають договір з якоюсь дорожньою службою на ремонт певної ділянки дорожнього покриття. Назвемо цю службу підрядчиком. Далі за послуги підрядчика та за будівельний матеріал (гравій, щебінь, асфальт) попередньо з міського бюджету перераховуються обумовлені угодою кошти. Що далі? А далі починається цікава арифметика. Підрядчик (у даному випадку – це київська фірма) укладає у свою чергу договір з іншим ремонтним підприємством (назвемо його субпідрядником) про проведення ремонтних робіт на дорозі, але перераховує не 100% отриманих від влади грошей, а значно менше.В нашому випадку дрогобицький “Прикарпатбуд”. Скільки? Це питання слід задати прокуратурі. Але рахуємо далі. Різницю грошей (наших з вами, панове!) спритники забирають собі, не затративши на ремонтні роботи жодного фізичного зусилля. А що субпідрядник? Отримавши мізерні кошти на великий обсяг ремонтних робіт ремонтна бригада відповідно і проводить свої роботи…

Тоді все одно постає логічне питання: навіщо ж тоді вкидати і цей мізер у болото? Відповідь банально проста: якщо провести такий недолугий ремонт дороги, то через місяць-два – нові ями. Нові ями – свіжа копійка у власну кишеню з міського бюджету.

Коментар члена “Громадянської позиції” Володимира Білогана:
– Нормальних доріг у місті немає, а про їх якість навіть не доводиться говорити. Жоден порядний господар не буде у своєму господарстві таке робити, бо робить по-людськи. А тут є підозра, відмивають гроші. А ще завтра машини проїдуть, і дорога знову буде зруйнована. Ми свої машини розбиваємо. Дрогобич, мабуть, являється гуртовим клієнтом у автомагазинах області. Адже немає значення, яка машина: коштовна чи дешева, але всі повинні їздити по якісних дорогах. Не розумію, де є совість у тих людей, що таке роблять?…

Хочеться вигукнути: “То на холеру нам такі “михаці” та влада!?”

Тут хтось з очевидців додав, як бачив машину, яка знятий старий шар асфальту повезла у напрямок Стрия… А о 17 год Дрогобич рясно зросила злива дощу…

На фото:
Щойно укладений і утрамбований у воді асфальт легко розсипається.
Коток утрамбовує гарячий асфальт разом з болотом 1 червня 2010р. Дрогобич, вул. Стрийська.
Коментар дає Білоган Володимир.

Прес-служба Дрогобицької міської організації політичної партії “Громадянська позиція” (лідер Анатолій Гриценко).

Джерело: ДрогІнфо

Leave a Reply