Йон Гнарр

Ви не знаєте, хто такий Йон Гнарр? Минулого тижня цей комедійний актор став мером Рейк’явіка, столиці Ісландії. Його “Найкраща партія” (так вона називається) отримала в муніципальній раді понад третину голосів. Цікаво, що на вибори ці партійці йшли під гаслом: “Ми – відверто корумповані!”.

Ісландцям вдалося правду довести до абсурду. Абсолютна більшість усіх можновладців в усьому світі є відверто корумпованими і скидаються на комедійних акторів.

Україна не є виключенням. Коміків у Верховній Раді – хоч греблю гати. А скільки їх – серед міських голів і депутатів різних рівнів!

Далеко ходити не треба. Ось у Дрогобичі мером працює Микола Гук. Йому би дійсно у фільмах зніматись! Можливо, й став би лауреатом “Оскара”. То пам’ятник цибулі задумав (а тепер, з’ясовується, що свинячого грипу не було, то все Міжнародна організація охорони здоров’я придумала на догоду фармацевтичним фірмам). То музей дрогобицької ковбаси хоче відкрити. Але якби ісландці приїхали до нас, ото би насміялися з дрогобицьких доріг!

Шкода, що поблизу Дрогобича нема якогось нікудишнього вулкана, який нещодавно вивергав полум’я в Ісландії. Гук би щось придумав і з тим вулканом – наприклад, аби той обігрівав помешкання дрогобичан. А що, про сміттєзавод ми вже чули, канадійські, австрійські і ще якісь там інвестори до нас приїжджали, кавусю з мером пили. Ну, нема ще сміттєзаводу, але наш комік Гук просто не встиг за першу каденцію розгулятись. Тепер готується до жовтневих виборів, аби знову ощасливити дрогобицьку громаду.

Тепер я думаю: а що Миколі Гуку потрібно для перемоги? Правильно! Перейняти досвід ісландських політиканів і під гаслом: “Я – корупціонер!” тріумфально в’їхати в ратушу. До своєї команди він би міг набрати корумпованих правоохоронців, коміків з різних політичних партій і громадських організацій. Проголосуємо за них?

Анатолій ВЛАСЮК

Джерело: газета Тустань

Leave a Reply