Арсеній Яценюк: «Багатий повинен платити більше»

Лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк вважає, що введенню податку на нерухомість, передбаченого в урядовому проекті Податкового кодексу, має передувати повна інвентаризація об’єктів нерухомості та складання земельного кадастру.

При цьому політик наполягає, що податок повинен бути диференційованим – багатий має платити більше. На його думку, цей податок потрібно було ввести вже давно:
– Але головне, щоб не сталося так, що бабуся в селі стане основним його платником.

Лідер «Фронту Змін» переконаний, що справедливо оподаткувати нерухомість можливо лише після повної її інвентаризації та складання земельного кадастру:
– Податок на нерухомість слід запроваджувати поетапно. На першому етапі – це невеликий за обсягом податок, щоб зафіксувати власників об’єктів. Потім необхідно розібратися: хто ці власники, скільки вони мають у власності об’єктів нерухомості, а далі вже ставити диференційовану шкалу – в кого багато грошей, той повинен платити більше.

Водночас Арсеній Яценюк піддав критиці намір Кабміну запровадити податок на доходи з депозитів. Політик зазначив, що податкова система повинна бути не апаратом, який доїть економіку, а механізмом, що має сприяти її розвитку, а отже, збільшувати доходи як бізнесу, так і населення.

Лідер «Фронту Змін» нагадав, що питання оподаткування депозитів піднімалося ще за часів його перебування на посаді керівника Нацбанку:
– Я тоді сказав уряду: так ви і доходів до бюджету не отримаєте, і депозити, які є в банківській системі, заженете в тінь.

Відтак політик наполягає на тому, аби Верховна Рада спочатку ухвалила закон про амністію капіталів, який він вніс до парламенту, а після його прийняття вже думала, як ці капітали обкладати податком:
– Необхідно дати змогу всім офіційно внести тіньові кошти на банківські рахунки, навести порядок у загальній системі оподаткування, а тоді вже братися за оподаткування доходів, якими зокрема є відсотки за депозитними вкладами.

Тому, підкреслив політик, його позиція залишається незмінною: спочатку необхідно по-іншому побудувати всю податкову систему, а не шукати доходи, які дадуть миттєвий ефект, інакше з депозитного ринку почнуть «втікати» гроші.

Арсеній Яценюк зазначив, що його УРЯД ЗМІН буде уважно слідкувати за подібними ініціативами Кабміну і пропонувати альтернативні рішення проблем оподаткування. Зокрема, він розкритикував поданий Кабінетом Міністрів у Верховну Раду проект Податкового кодексу:

– Це той Податковий кодекс, який ще готувався три роки тому попереднім урядом. Узяли всі закони щодо питань оподаткування, скинули в один документ, скоротили текст і назвали це проривом в українській економіці. Я вже такі прориви бачив.

Тому лідер «Фронту Змін» переконаний, що проект Податкового кодексу вимагає серйозного доопрацювання. У зв’язку з цим він запропонував Кабміну відкликати документ з парламенту або принаймні доопрацювати його під час розгляду в Верховній Раді.

Leave a Reply