Коли Андрій Фещак користувався “мобілкою” – вдарив грім…

Початок цього тижня був тривожним. Здавалося, небо розлютувалося, загуркотіло, затріщало й почало вивергати на грішну землю сліпучі блискавки. Вогненні списи ніби шукали жертв. Від їхніх ударів горіли не вимкнені телевізори, займалася електропроводка, відбувалися короткі замикання. Врешті-решт, під такий удар потрапила й людина.

Трапилося це в Грушові. Дев’ятнадцятирічний Андрій Фещак пас худобу й опинився під час грози на відкритій місцевості. Як повідомив редакцію начальник відділу надзвичайних ситуацій Степан Макар, юнак у цей час розмовляв по телефону. Саме включений “мобільник” і зробив його мішенню блискавки. Це повинно стати уроком для всіх. Якщо починається гроза – обов’язково вимикайте телефон. На жаль, від удару блискавки він помер, а його мати, яка була неподалік, втратила свідомість.

На Дрогобиччині це далеко не перший такий випадок за останні роки, коли люди стають жертвами безжальної стихії. Здебільшого це відбувається в селах, коли гроза застає їх на відкритій місцевості під час сінокосів та інших робіт на полі. Цікаво, що та ж коса чи мотика можуть стати своєрідними громовловлювачами, які притягнуть на себе розряд блискавки. Тому косарі з досвідом кладуть косу й відходять від неї на безпечну відстань. Але й сама людина може стати зручною ціллю для блискавки, своєрідним “громовідводом”, через який, не допусти Господи, може пролетіти електричний розряд величезної напруги. Тому під час грози радять не виходити з дому, триматися подалі від вікон та дверей, антен та електроприладів, не користуватися телефоном, а вимкнути його й покласти подалі від себе. Та якщо вже гроза застала вас у полі, в лісі чи в горах, намагайтеся заховатися на безпечній відстані від водойм, одиноких високих дерев, гірських гребенів та гострих скель. Найкраще заховатися в низьку траву чи чагарник. Та, якщо вигрозу перебули, – саме час задуматися над тим, чому в останній час нашою грішною землею проносяться хвилі катаклізмів. Вулкани й землетруси, цунамі й грози. А й справді, чому?

Дмитро ФЕДАН

Джерело: Вільне слово

Leave a Reply