Партія регіонів хоче мати на Дрогобиччині своїх мерів

Заяви Віктора Януковича, Миколи Азарова, інших чільних діячів Партії регіонів про те, що в кожному місті вони би хотіли мати мерів, які би представляли і-тереси цієї політичної сили, можна було б вважати несерйозними, особливо на теренах Західної України. Але до ймовірних виборів 31 жовтня залишається чотири місяці, і видно, що це не порожні слова. На кого можуть зробити ставку регіонали на теренах Дрогобиччини?

У Дрогобичі головою міської партійної організації є Сергій Гориславський. Мабуть, всі розуміють, що за нього як за мера дрогобичани не голосуватимуть.
Реальною кандидатурою залишається Олексій Радзієвський. Формально він і досі у Партії регіонів, хоча його й відсторонили від керівництва обласною партійною організацією й переформатували Дрогобицьку міську партійну організацію – його вотчину. Політтехнологи розуміють, що нині в Олексія Васильовича найвищий рейтинг, проте робити ставку на нього не поспішатимуть. Звичайно, можливі певні домовленості, але Радзієвський – самостійний гравець, який знає собі ціну. Крім того, він здатний приймати рішення, які не подобаються Партії регіонів, бо при цьому орієнтується на дрогобицького виборця, а не на вуйків у київських кабінетах. Насамкінець, амбітність і жорсткість у відстоюванні власних інтересів не дозволять йому прогнутися перед лідерами партійної сили, до якої він формально належить.

Морально підлаштуватися під Партію регіонів готовий Микола Гук, але самі регіонали, якщо й робитимуть на нього ставку, то лише задля певних оборудок, пов’язаних з конкретними приміщеннями і земельними ділянками. Але Микола Петрович – дуже захланна людина, аби з кимось ділитися, тому радше закидає регіоналів націоналістичними гаслами, ніж поділиться сферами власних інтересів.

Якщо вірити одному надійному джерелу з Львівської облдержадміністрації, в Дрогобичі готується своєрідний переворот. Так, на посаду голови Дрогобицької райдержадміністрації готують Михайла Сендака, а на посаду мера Дрогобича – Михайла Кравця, нинішнього очільника району. Михайло Сендак – людина без совісті та моралі, тому йому все одно, кому служити – Ющенку, Тимошенко, Балозі чи Януковичу, лиш би бути при владі. Він може керувати не те що областю, містом чи селом, а навіть оперним театром.

Непрофесіонали з гнучким хребтом потрібні всюди. Єдина проблема – пенсійний вік п.Сендака. Але регіонали вже стільки разів порушували закони, проштовхуючи потрібні рішення, що й цю проблему зможуть розв’язати легко.
Що стосується Михайла Кравця, то велику зацікавленість у тому, аби він посів посаду мера Дрогобича, виявляють спецслужби та силові структури. Відмовитися від їхньої пропозиції він не зможе, хоча й розуміє: краще для нього було би залишитися головою районної держадміністрації. Але ж треба працевлаштувати не лише новітніх регіоналів, а й колишніх помаранчевих. Не буде ж Сендак балотуватись у Дрогобичі, де пролетить, як фанера над Парижем. Тому боротьба за мерство у Дрогобичі з боку Партії регіонів буде жорстокою.

У Трускавці теж не все так просто. Партії регіонів найпростіше зробити ставку на діючого мера Лева Грицака, і вона вже послала йому декілька сигналів (наприклад, оприлюднила заяву щодо вибуху гранати на його подвір’ї). Але Лев Грицак – занадто самостійний гравець, з власними амбіціями й власним бізнесом, аби лягти під регіоналів. Як і у випадку з Олексієм Радзієвським, певні домовленості можуть бути, але ручним Грицак ніколи не стане.

Найімовірнішою компромісною фігурою може виступити Руслан Козир, хоча формально він належить до політичної сили Арсенія Яценюка. Не слід відкидати Євгена Юника, інших кандидатів від помаранчевих, яким хочеться покерувати, але так, щоб люди не знали, під яку політичну силу вони лягли.

У Бориславі формальним кандидатом від Партії регіонів може виступити Іван Удовенко, колишній мер, який нині очолює міську партійну організацію цієї політичної сили. Але йому пішов сімдесятий рік, рейтинг його неймовірно упав, так що Іванові Васильовичу вже нічого не світить. Натомість сильною фігурою виступає лідер опозиції Михайло Лазар, але він сповідує праві ідеї, й співробітництво з Партією регіонів можливе для нього в разі обрання міським головою лише на рівні інвестицій у Борислав. Єдина кандидатура, на яку регіонали можуть зробити ставку, – це Ігор Копач, який свого часу був начальником нафтогазовидобувного управління “Бориславнафтогаз”. Відтак він працював у Києві, й саме київські, які тепер підпорядковані регіоналам, будуть робити все можливе й не можливе, аби п.Ігор став не лише депутатом Бориславської міської ради, як зараз, а й мером міста.

У Стебнику формально за мерство боротиметься Ігор Сушицький, який є керівником одного з осередків Партії регіонів у місті калійників, однак його шанси незначні. Регіонали можуть під’їхати до одного з найрейтинговіших кандидатів – Василя Пецюха. Але найбільш піддатливим у цьому плані зможе виявитися нинішній мер Роман Калапач.

А взагалі є чимало кандидатів з національно-демократичних сил, які готові прислужитися Партії регіонів, аби самим збагатитися на мерських посадах. Зазначимо також, що Партія регіонів в уяві багатьох залишається бандитською структурою, так що гребувати нічим не буде.

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply