Не обійтися без належної уваги до “малих архітектурних форм”

Триває вирішення непростої проблеми упорядкування роздрібної торгівлі на промисловій зоні КП “Дрогобицький ринок”. На сесії міської ради 22 червня депутат Віра Байса „зробила закид” виконкому, буцімто своїм рішенням під „кодовою” назвою „встанов­лення малих архітектурних форм” він дозволив дружинам депутатів „осісти” на місцях, призначених для переселення вуличної торгівлі.” („ ВС” №25, 24-30 червня 2010р.).

Редакція спробувала з’ясу­вати, у чому річ. Викладаємо для вас, шановні читачі, бесіду нашого кореспондента з депутатом міської ради, директором КП „Дрогоби­цький ринок” Станіславом Кузьменком.

Пане Станіславе, перш за все, що таке „малі архітектурні форми”?

– Вони різноманітні, це і намети, що стоять на площі Малий Ринок, і металеві ящики, які називають „шанс”, з них підприємець продає свій крам. Суцільний ряд таких МАФів стоїть на вул. Шолома Алейхема, практично у центрі міста, це і контейнери – металеві споруди, які дрогобичани бачать на промисловому ринку по вул. П.Орлика. І шанси, і контейнери – вже вчорашній день, не говорячи про намети. Виконком своїм рішенням дав можливість розвитку більш сучасним, цивілізованим формам торгівлі. От побудували на вул. П.Орлика, вздовж автовокзалу, дев’ять споруд яскравожовтого кольору під густосиніми дахами. Туди приємно зайти покупцям, там значно легше працювати. Та й на краще змінився вигляд вулиці.

У промисловій зоні КП “Дрогобицький ринок”, що на вул. П. Орлика 1167 торгових місць. Ми сьогодні розвиваємось, не скорочуємо, а збільшуємо кількість людей, які обслуговують дрогобичан. Йде наповнення міської казни, у той час, коли потужні підприємства не працюють. Завдяки роботі ринку бюджетникі отримують заробітню плату.

І ще хочу зауважити наступне. Визначено, що міський стадіон буде тренувальною базою однієї з футбольних команд ЄВРО-2012. Для цього виділені значні кошти. До нас приїдуть іноземці. Вони будуть дивитися на наше старовинне місто, на наші дороги, на фасади будинків, на нашу торгівлю. Яку ? У шансах або з тротуарів? Не розумію я деяких людей у владі, які штучно створюють проблеми на голому місці.

Ми прагнемо залучити підприємців до облаштування своїх робочих місць, які б мали сучасний, привабливий вигляд. Для цього пропонуємо малі архітектурні форми -споруди виготовлені із легких збірно-розбірних конструкцій, які не потребують фундаменту, легко монтуються. Це не наш винахід – це запозичений європейський досвід. У Стрию практично весь промисловий ринок вже складається з таких споруд. І пристойно, і красиво. Час шансів і незграбних контейнерів відходить, не зважаючи нате, подобається це комусь чи ні.

Нещодавно декілька підприємців, торгові місця яких складають перший ряд вздовж вулиці біля недобудови об’єдналися у ПП „Дрогоби­цький стандарт”. Вони готові вкласти значні кошти для облаштування своїх місць, це стане фасадною стороною промислової зони.  Сподіваємося, що їх приклад наслідують й інші.

А щодо дружин депутатів?

– Нема такого юридичного статусу – „дружина депутата”. Торгують на ринку і дружини фрезерувальників, і водіїв, і інженерів… Вони мають на це відповідні дозволи, сплачують податки, працюють, і, повірте мені, це нелегка праця. Тому мені зовсім незрозумілі закиди пані Віри Байси.

І от про що скажу на завершення: всім відомо, що значно виросли тарифи на воду, електроенергію, піднялася грошова оцінка землі, мінімальна заробітна плата, більше треба платити за вивіз твердих побутових відходів та ‘ інше. Щоб ринок міг функціонувати і розвиватися ми змушені будемо підняти плату за послуги по наданню торгових місць.

Євген ВИНОГРАДОВ

Джерело: Вільне слово

Leave a Reply