Кірілл

Московський патріарх Кірілл, перебуваючи в Дніпропетровську, засудив “розкольників” з числа Української Православної Церкви Київського патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви.

Ось тобі, бабцю, і Юріїв день, як люблять говорити росіяни. Приїхав об’єднувати українське православ’я, а до анафеми українських православних з вуст Кірілла залишився лише крок.
Об’єднання з точки зору великоросійського шовініста, яким, без сумніву, є Кірілл, означає поглинання. Сильний заковтує слабшого, обіймає так, що вже не вирвешся.

Це засторога тим, хто нині аж захлинається від захвату, коли мова йде про “дружбу” з Росією. З Росією “дружити” на державному рівні не можна. Це окремі люди можуть мати родину, друзів, знайомих, а “дружба” на державному рівні неодмінно закінчується поглинанням, проковтуванням України Росією.

Теза про єдиний народ, який нам нав’язують росіяни, є звичайнісінькою спробою поглинути нас як незалежну націю. Російське православ’я в інтерпретації Кірілла відіграє у цьому процесі визначальну роль.

Зманкрутизовані керівники України, уражені вірусом меншовартості, задля власного благополуччя готові пожертвувати тисячолітньою історією українського народу, кинути під ноги Кремлю нашу незалежність. Гасло Хвильового “Геть від Москви!” і досі не втратило своєї актуальності.

Анатолій ВЛАСЮК

Leave a Reply